На «Волиньторфі» знайшли порушення на 6 мільйонів

Під час позапланової перевірки державного підприємства «Волиньторф» виявили порушення на 6 661 000 гривень.

Про це йдеться у розпорядженні голови Волинської ОДА Володимира Гунчика від 10 серпня 2015 року.

Фіскали провели позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Волиньторф» за період з 01 січня 2012 року по 31 січня 2015 року. Виявили сумнівні фінансові операції з купівлі-продажу цінних паперів, які не мають явної економічної вигоди і не властиві діяльності підприємства та фактично призвели до прихованого кредитування.

Як наслідок, через не проведення оплати проданих цінних паперів та несвоєчасного здійснення претензійно-позовної роботи державному підприємству «Волиньторф» завдали збитків на суму 6 038 000 гривень. Крім того, при перевірці процедури закупівлі котла парового встановлено факт змови учасників конкурсних торгів, що призвело до його придбання за завищеною вартістю в сумі 622,6 тисячі гривень.

Гунчик у своєму розпорояджені доручив директору підприємства Івану Киричику «вжити заходів для забезпечення належного стану фінансово-бюджетної дисципліни, усунення виявлених порушень та відшкодування збитків», а Державну фінансову інспекцію у Волинській області «забезпечити контроль за усуненням виявлених порушень та відшкодуванням збитків ДП «Волиньторф».