Маневичі: погодили кандидатуру директора лісгоспу

Громадські слухання погодили на посаду директора ДП «Поліське лісове господарство» нинішнього виконувача обов’язків Олександра Косянчука.

Про це йшлося під час публічних громадських кадрових слухань щодо кандидатів на заміщення вакантної посади директора ДП «Поліське лісове господарство» у селищі Маневичі сьогодні, 12 серпня, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Єдиний претендент на посаду Олександр Косянчук розповів, що народився у селищі Маневичі в сім’ї батька-військовослужбовця та матері медичного працівника. Розпочав свою трудову діяльність на посаді заготовувача шпилькової лапки у Маневицькому лісництві, після чого здобував вищу освіту в Українському державному лісотехнічному університеті міста Львова. Працював майже на всіх посадах у лісогосподарствах: від єгеря до директора Цуманського лісгоспу, нині обіймає посаду виконуючого обов’язків директора ДП «Поліське лісове господарство», яке хоче очолити.

Як аргумент він наводить фінансові результати діяльності підприємства. Зокрема, якщо порівнювати перше півріччя лісгоспу 2015 року з аналогічним періодом у 2014 році, обсяг реалізації продукції збільшився у 2,5 рази, чисельність працівників – з 45 до 71 людини, а чистий прибуток – більш як удвічі. Середня заробітна плата по лісгоспу складає 5600 гривень, у той час як минулого року становила 3400. Зі слів Касянчука, нещодавно виділили кошти на профспілку для того, аби 12 дітей мали змогу відпочити у дитячих таборах, чого не було раніше.

У Олександр Косянчука цікавились, яка нині радіологічна ситуація у його господарстві. Мовляв, частина лісів Маневицького району відносяться до так званої «третьої зони». А тому заражені ягоди та гриби а також вбиті тварини можуть становити небезпеку для споживачів. У відповідь чоловік зауважив, що лісгосп не заготовляє ягодів та грибів, проте видають документи на збір з прив’язкою до конкретної локації. Біля зон з особливо високим рівнем забруднення встановлюють спеціальні знаки, проте на території ДП «Поліське лісове господарство» таких зон немає. А що стосується деревини, то на неї видають сертифікати, які неможливо отримати без висновків радіологічної експертизи.

Виконавчого директора регіонального відділення Волинської спілки промисловців і підприємців Юрія Анцуха стурбували фінансові показники установи. Мовляв, кредитна заборгованість, яка становила мільйон 719 тисяч гривень, збільшилась до 4 мільйонів. У відповідь Олександр Косянчук зауважив, що ці кошти позичали для облаштування нової будівлі управління, і додав, що розплатитись з кредитами їм по силах. Адже купивши 3 нових трактори, навантажувач з маніпулятором та чимало іншої техніки, підприємство заробило більше мільйона гривень чистого прибутку.

На запитання про те, чи є на території лісгоспу ділянки, де незаконно видобувають бурштин, Косянчук відповів ствердно, але додав, що не великі: «Вони не масові. Маємо понад 15 звернень у міліцію, кримінальну справу, вилучену мотопомпу. Сама лісова охорона без участі працівників міліції вилучила. Але сил їх не вистачає».

Депутата Ігоря Дильова зацікавив факт частої зміни посад у «Цуманському лісгоспі». Проте Косянчук розповів, що це пов’язано з особливостями контрактної системи, відповідно до якої з директором підписували контракт на рік. І лише коли директор мав 3 річних контракти, можна було «оформлятися» на довший період. Проте, Косянчук вирішив не подавати заяву на новий контракт, і його перевели на посаду головного інженера.

До слова, кандидат на посаду директора ДП «Поліське лісове господарство» має рекомендацію від Маневицької райради, яка базувалась на зверненні трудового колективу. У своїй роботі Косянчук планує акцентувати увагу на трьох основних напрямках.

«Першим ділом – лісівництво. Адже без культур, доглядів та пожежної охорони діла не буде. Має бути збір якісного насіння та його висадження чи реалізація. Друге – лісозаготівля. Доведення до завершення реалізації програми по електронному обліку деревини. ДП «Поліське лісове господарство» перейшло на повний електронний облік, проте для більш ефективної роботи не вистачає додаткової техніки – принтерів та КПК. Третє – переробка. Наш лісгосп – вільховий та м’яколистяний, твердих порід в нас немає. Для нас новий закон (який забороняє експорт певних видів деревини, – ред.) буде діяти з січня 2017 року. Тому у нас є півтора року для того, аби забезпечити себе станками та обладнанням для обробки. Ведемо перемовини з партнерами, з якими ми працюємо по круглому лісу, які вже роблять свої програми на майбутню співпрацю», – пояснює Косянчук.

До слова, 9 з 10 членів громадської ради підтримали кандидатуру Косянчука, лише один з них утримався від голосування.