Луцьк: на вулиці Лесі Українки відновлять старовинну бруківку

Луцький мер Микола Романюк доручив підготувати проект реконструкції вулиці Лесі Українки із відновленням старовинної бруківки.

Про це повідомила прес-служба міськради.

Градоначальник відвідав ремонтні роботи на вулиці Крилова. Тут виявили старе польське мощення дороги, так звану шашку Терлінського (двох видів), якою була викладена вулиця ще за Польщі.

На вимогу громадськості влад вирішила максимально зберегти частину дороги, яка є частинкою нашої історії.

Зараз тут проводяться роботи тільки в частині тротуарів та знімається асфальт. Проект подальших робіт корегується. Шашка Терлінського залишиться на проїжджій частині, решту дороги буде викладено бруківкою. Тепер «трилінку» знімають, відбирають вцілілу для подальшого використання. По тому вирахують, на скільки вистачить старої бруківки і внесуть корегування у проект.

«Шашка Терлінського – це серйозний камінь, який важить 40 кілограмів. Ми це збережемо для нащадків, для історії. Максимально використаємо цю бруківку. Її, звичайно, не вистачить на всю вулицю, тому ми докуповуємо камінь, подібний за стилем. За моїм дорученням також готується проект реконструкції вулиці Лесі Українки. Там є аналогічна бруківка, тож ми думаємо, як поєднати сьогоднішній день з тридцятими роками минулого століття. Адже цей камінь на вулиці Крилова було покладено у 1938 році», – заявив мер.

Ремонт вулиці орієнтовно буде завершено у середині вересня.