Гуманітарка військовим на добу «застрягла» на «Ягодині», ‒ журналіст

Автобус із гуманітарною допомогою, яку зібрали волонтери в Німеччині, майже добу простояв на «Ягодині». Українські прикордонники відмовилися пропускати вантаж, поки не отримають дозволу СБУ.

Про це повідомляє журналіст Євген Приходько, ‒ пише  Espreso.tv.

Автобус із трьома тоннами гуманітарної допомоги для солдатів, переселенців і поранених застряг між польським та українським кордоном майже на добу. Гуманітарку збирали у Гамбурзі, за допомогою німецького фонду «Feine Ukraine». Українська сторона не пропускала вантаж через те, що СБУ не надала вчасно відповідного дозволу.

За словами журналіста, український благодійний фонд «Мирне небо» відправив СБУ всі необхідні документи про вантаж ще у п’ятницю. У понеділок увечері транспорт за 15 хвилин пройшов польський кордон і зупинився у буферній зоні, на пункті пропуску «Ягодин».

«Причина ‒ немає дозволу від СБУ. Увечері зробили дзвінок на гарячу лінію СБУ в Луцьку. «Ну, всі пішли. Дзвоніть завтра», ‒ відповіли в структурі», ‒ пише Приходько.

У результаті, волонтерам із гуманітарною допомогою довелося провести 22 години між польським та українським кордоном, очікуючи виконання формальностей Службою безпеки України. За словами активістів, це вже 11 гуманітарний вантаж, який вони везуть із Європи в Україну.