«Бурштинова екскурсія» для міністра: замість Волині Рівненщина

Виконувач обов’язків міністра екології та природних ресурсів Світлана Коломієць разом із нардепом Ігорем Лапіним та айдарівцем Олександром Кралюком відвідали родовище бурштину “Володимирець Східний”.

Візит посадовців та активістів на підприємство відбувся 11 серпня.

Нагадаємо, раніше планувалося, що керівник міністерства відвідає Маневицький район, однак згодом ситуацію перегралию

Це родовище розробляє держава на місці “місячних пейзажів”, які влаштували місцеві старателі помпами та лопатами. Чорні копачі видобувають лише 10-20% бурштину та вибирають найбільші камені, натомість решту залишають в землі та знищують грунти.

Як розповів заступник директора родовища Павло Біличенко, загальна площа родовища 100 гектарів, а нині розробляють 18. В день таким кар’єрним способом можуть переробити до 50 кубів породи та видобути із неї практично весь бурштин.

Також біля родовища делегацію чекали місцеві жителі,які ймовірно займаються ручним видобутком бурштину. Вони подискутуаали із Лапіним та Коломієць щодо легалізаціі видобутку помпами. Місцеві просять просто узаконити їхню роботу, мовляв, потрібно годувати сім’ї. Натомість в.о. міністра пояснила,що дозволити видобуток помпами і лопатами держава не може, бо він шкодить екології.

Тому вона закликала долучатися до видобутку через комунальні підприємства, або пропонувати зміни до законодавства для створення спеціальних артілей.

Більше фото та відео із “бурштиновоі екскурсіі” чекайте згодом.