Луцькі політпідсумки: 3-9 серпня

Про політпідсумки. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

Був дуже млявий тиждень. На політичне життя, як і на цивільне, вплинула висока температура повітря. Попри це в сьогоднішніх політпідсумках йтиметься про вихід на публіку політичних проектів бізнесмена-лучанина, люстрацію в революційній організації, цікаву зустріч місцевого ляшківця та інше.

******

На Волині починають виходити в публічну сферу політичні проекти Ігоря Палиці. Зокрема, формується структура УКРОПу. Наразі контактна особа волинської обласної організації партії – депутат з групи “Новий Луцьк” Ігор Поліщук. Осередок УКРОПу зареєстрований у селі Бобли Турійського району на вулиці Центральній, 21. Керівник осередку – Люлько Сергій Володимирович. В мережі згадок про таку людину із Турійщини немає.

Чому організацію не зареєстрували в Луцьку – базі групи Палиці на Волині – невідомо.

Також на вулицях міста з’явилася реклама партії “Відродження”. Зокрема на спуску Яровицею на вулицю Набережна стоїть білборд. На думку політтехнологів, це не всі партії, які мають в рукаві менеджери Ігоря Петровича на місцевих виборах. Однак рекламують сьогодні саме ці дві сили.

Враховуючи невпізнаваність “Відродження”, проектом-лідером швидше за все буде УКРОП. Від нього йтимуть кандидати, які мають найбільші шанси перемогти на окрузі. А іншу партію використовуватимуть для висування технічних кандидатів, проведення своїх людей в ДВК та інших виборчих маневрів.

******

Продовжується люстрація у волинських осередках ДУКу та “Правого сектору”. Спочатку з “ПС” виключили керівників осередків «Правого сектору» у Нововолинську, Ковелі та Любомлі. “За недотримання дисциплінарного статуту, що суперечить моральним принципам та установленим правилам поведінки у лавах організації”, – йдеться в заяві організації.

А потім потрапив під цей процес і керівник волинського батальйону ДУКу Віталій Ковальчук. “У зв’язку з незадовільною ситуацією у третьому запасному батальйоні ДУК ПС (Волинська область) та системними порушеннями дисципліни у підрозділі”, – йдеться в наказі командира корпусу Андрія Стемпіцького.

******

Луцький ляшківець Ілля Токаренко, який прославився після миття в міськраді, потрапив у конфуз. 6 серпня його зняли під час зустрічі з комсомольцем Олександром Кононовичем, який з незрозумілих причин з братом й досі перебувають на волі. (У СБУ, мабуть, є якісь пояснення).

Сам Токаренко виправдовується, що йому передали папери, де “вказані перші чини міста та області в комуністичних структурах”, а знайомства з Кононовичем не соромиться. Подивимося, як на це відреагують виборці. Якщо він звісно буде балотуватися.

******

Цього тижня вчергове активісти спробували переглянути договір між ДКП “Луцьктепло” та “Захід ТЕГ” на давальницьку сировину. Активісти підозрюють, що через цю угоду “Захід ТЕГ” отримує надприбутки, які могли б залишитися в бюджеті міста.

І потрібно віддати належне юристам чи то “Луцьктепла”, чи то “Захід ТЕГ”, які “как котят” розвели опонентів. На підприємство подивитися договір прийшов член виконкому Олег Бондарук. Спочатку демонстрацію договору перенесли на наступний день. Однак попередили, що журналістам та громадськості його не покажуть. Мовляв, документ містить інформацію, що не є публічною, і побачити її може тільки член виконкому.

Коли ж наступного дня Бондарук прийшов у “Луцьктепло”, його попросили підписати документ про нерозголошення інформації побаченої в договорі. Крім того заборонили брати з собою телефон, аби він не сфотографував угоду. Бондарук у цій грі не захотів брати участь і документ не підписав.

Таким маневром “Луцьктепло” четвертий місяць поспіль уникає публікації договору, що зайвий раз підтверджує: щось нечисте в ньому є.

******

 

ЧТИВО ТИЖНЯ

Антон Бугайчук в статті “Що не поділили церкви на Волині?” поаналізував останні міжконфесійні конфлікти на Волині та пояснив читачам, чому вони відбуваються та за що борються люди в рясах.

 

ВІДЕО ТИЖНЯ

Вже згадана вище зустріч Токаренка з Коновичем.

Текст: Анатолій КОТЛЮК