Володимир: начальник міліції програв суд активісту

Волинський окружний адмінсуд постановив, що керівник міліції Володимира-Волинського Віталій Здомищук повинен надати інформацію, яку витребує через запит керівник організації “Борці за справедливість” Василь Згоранець.

Про це йдеться в повідомленні на сайті об’єднання.

Згоранець надіслав запит про надання йому інформації за розглядом поданої заяви, в якій повідомив про  самовільне захоплення належної йому на правах  оренди  земельної ділянки невідомими особами. Начальник міліції дав відповідь, що не може запитувану інформацію надати, бо вона нібито містить інформацію, що стосується інших фізичних осіб.

“А як їй там не бути, коли одна сторона є фізичною особою-потерпілим від свавілля    другої сторони,   також фізичної особи? То про яку ж тоді конфіденційність може йти мова, коли потерпілий хоче дізнатися, які ж дії прийняли працівники міліції за наданими фактами самозахвату землі? З яких це пір забрано право в людини дізнатися, як і хто проти тебе скоїв протиправне діяння?  Письмово Здомищук відмовив, але при цьому зазначив, що коли прийдеш в штаб міліції, тобі цю інформацію дадуть”, – кажуть активісти.

Згоранець надіслав запит вдруге та втретє, але знову отримав відмову.

 

Активісти направили повідомлення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про вичинене адміністративне правопорушення начальником Володимир-Волинської міліції Здомищуком Віталієм Петровичем, а саме, порушення права на інформацію – 212-3 КУпАП.

А нещодавно надійшло рішення, в якому суддя розставив усі крапки над «і», тобто, зобов’язав начальника міліції надати усі затребувані в запитах копії документів та детальну інформацію відносно проведених заходів за поданими двома повідомленнями про вчинення протиправних дій відносно позивача.