Історія від волонтера: полоненого «кіборга» зарахували в дезертири

Військового Володимира Маюка записали в дезертири і збираються судити, хоча він три місяці пробув у полоні.

Про це в Facebook пише волонтер Василь Нагорний.

Публікуємо його допис без змін і правок:

Зателефонували, з моєї малої батьківщини, з Тернопільської області! Дзвонила, Ірина, сестра Кіборга, Маюка Володимира, з села Цебрів, Зборівського району. 21 січня 2014 року Володимир, в складі 80 бригади, захищаючи Донецький аеропорт, поранений потрапив в полон, де й провів три місяці. Я не буду розповідати про його митарства, таке витримати – не всім під силу, від розповіді можна посивіти. Перебував він в полоні до 6 квітня 2015 року. Хто хоче зрозуміти, хоч малу долю того, що він пережив, зробіть запит в гулі: «пленные Киборги», посилання не хочу робити.

Як стверджує сестра, з часу повернення, Володимир досі не звільнений із ЗСУ, він не пройшов лікування, реабілітації, нога болить від поранення, осколок не дістали, є маса інших болячок, ВЛК не проходив, отримав за цей час премію – 1 грн. та 38 грн. зарплати. Був приступ, пов’язаний з контузією, пішла кров, втратив свідомість, «швидка» забрала в районну лікарню, де бійця почали лікувати, але дзвінок від місцевого військового комісара змусив лікаря швидко його виписати! Звертаюсь і до політиків, нардепів, волонтерів: Маєте можливість десь обстежити та пролікувати Володимира Маюка – допоможіть!!!

Чому сестра зателефонувала до мене? Та тому що, звернувшись у частину з проханням провести реабілітацію – їй сказали, що брат рахується таким, що самовільно залишив частину з 31 січня 2014 року !!! (це вже десять днів як він перебував в полоні), відкрито кримінальне провадження та його будуть судити. Усі згодом бачили «парад полонених» в Донецьку, де серед інших був і Володимир -можна було відразу зняти самовільне залишення частини, але в нашій державі напевно легше засудити бійця, ніж визнати помилку.

Хоча й зараз, можна все спокійно вирішити: службове розслідування, зняття СЗЧ, виплата всіх сум, в тому числі бойових, лікування та реабілітація, ВЛК та нагородження. До речі, про нагородження. Вчора Володимиру подзвонили і повідомили, щоб він в понеділок, о 15 год. прибув в понеділок у Зборів, бо його будуть нагороджувати. Цікаво правда? Нагороджувати і судити хочуть одночасно??? До речі, Володимир не переймається статусом учасника бойових дій, бо він і так його має після Іраку.