У Луцьку шукають, кому віддати бомбосховище

На території Картонно-руберойдового комбінату, який нині знаходиться на останній стадії ліквідації, знаходиться захисна споруда, яку Луцька міська рада не прийняла на баланс комунальної власності міста через її віддаленість від житлової забудови. Тому бомбосховище хочуть передати у комунальну власність області.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії Волинської обласної ради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області сьогодні, 7 серпня, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Як розповіла завідувач сектором з питань управління державним майном Фонду держмайна Оксана Будкіна, на території Картонно-руберойдового комбінату знаходиться захисна споруда, яка, свого часу, не увійшла до статутного капіталу при приватизації підприємства. Вже майже рік триває ліквідація юридичної особи, а тому не можна лишити державне майно без господаря. Бомбосховище вже пропонували Луцькій міській раді, проте від нього відмовились, мотивувавши це тим, що об’єкт знаходиться на віддалі від житлової забудови.

Члени комісії зауважили, що взяти об’єкт в обласну комунальну власність – це, фактично, «передати нікому», оскільки у цьому разі важко знайти відповідального за нього. Як зауважив депутат Василь Байцим, у місті існує схожа проблема з декількома об’єктами. Мовляв, замість того, щоб вони пустували, в них можна облаштувати спортзали чи інші заклади. Проте, цього робити не можна, оскільки у випадку небезпеки лучани повинні мати місце для укриття.

Тому, якщо держава відповідає за ці об’єкти, то повинна робити це до кінця.

Попри те, що Картонно-руберойдовий комбінат знаходиться на стадії ліквідації, на території діє картонно-паперова фабрика, на якій працюють близько 200 людей. А тому голова комісії Святослав Кравчук запропонував передати бомбосховище у користування підприємству без права зміни цільового призначення, щоб працівники мали місце для укриття на випадок небезпеки.

Нагадаємо, передати цю будівлю цивільної оборони на утримання Луцькій картонно-паперовій фабриці вже пропонували депутати міськради. Натомість, завідувач сектором з питань управління державним майном Фонду держмайна каже, що установа не дуже зацікавлена в цьому.

Після обговорення члени профільної комісії проголосували за те, щоб рекомендувати передати об’єкт у користування ТОВ «Луцька картонно-паперова фабрика», а також щоб Управління ДСНС на Волині проінспектувала бомбосховище та визначила його стан.