Смерть лучанина від побоїв: результати експертизи можуть бути за два місяці

Судово-медичні експерти проведуть розтин тіла вже на днях, але на результати доведеться чекати до двох місяців.

Про це пише ВолиньPost з посиланням на заступника начальника обласного бюро судово-медичної експертизи Андрія Савченка.

Нагадаємо, що у Луцьку 31-го липня мало не до смерті при 6-річному синові побили 28-річного чоловіка.

За словами Савченка, у відділі експертизи потерпілих та інших осіб перевірки проводяться згідно наказу №6 Міністерства охорони здоров’я від 17 січня 1995 року «Про розвиток та вдосконалення судово-медичної служби України».

«У відповідності з ним, строки експертизи встановлені такі: місяць з отримання останнього документу потрібного для проведення аналізу», – сказав він.

Окрім того, якщо потерпілий знаходиться у важкому стані, наприклад у реанімації, судово-медичні експерти не виїжджають.

Проте, побитий чоловік помер цієї ночі, не приходячи до тями. Це міняє дії установи. Савченко розповів, що тіло померлого привезуть в морг вже сьогодні, 7 серпня.

«Буде призначена судово-медична експертиза померлого. Якщо людина померла сьогодні вночі, то спочатку тіло дві години перебуває в тому відділенні, де знаходилось на лікуванні, потім перевозиться у відділення патанатомії, і коли буде вільний транспорт в лікарні – тіло доставлять до нас в морг, це частіше відбувається з 14:00 до 16:00. В нашому ж бюро дослідження трупів відбувається з 10:00 до 13:00», – розповів він.

Що ж стосується результатів, то їх доведеться чекати до двох місяців.

«У нас в лабораторних відділеннях не вистачає людей, плюс – відпускний період. Гістологічні дослідження (дослідження тканин з метою діагностики будь-якого захворювання чи травм, – ВолиньPost) у нас робиться протягом півтора місяця, бо у відділені гістології зараз тільки один експерт. Це наша частина роботи, ще є слідча робота. Експерту можуть бути необхідні матеріали кримінальної справи, а якщо там є декілька підозрюваних – будуть проводитись слідчі експерименти. Наших експертів на такі експерименти запрошують, щоб вони могли наочно підтвердити механізми уражень, а інші спростувати», – сказав Савченко.

Потім експерт підсумовує результати і пише висновки, які підуть до суду. Щоправда, за словами заступника начальника обласного бюро судово-медичної експертизи, два місяці на перевірку – це найгірший сценарій, результати можуть бути і швидше.