Володимир: об’єдналися Київський і Московський патріархати

Мешканці села Охнівка у Володимир-Волинському районі вирішили об’єднати громади Київського та Московського Патріархатів в одну парафію з храмом Апостола і євангеліста Йоана Богослова.

Про це повідомляє прес-служба Волинської єпархії УПЦ КП.

Минулої неділі тут відбулися збори, в яких зокрема взяли участь декан протоієрей Євген Шевчук і настоятель місцевої Йоанобогословської парафії священик Борис Наумчук. За об’єднання в одну громаду УПЦ КП довкола Божого дому одноголосно висловилися усі присутні. На завершення зібрання було відправлено молебень із піснеспівом «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

Перед тим, 31 липня, в Охнівці, біля церкви, о.Борис урочисто освятив державний прапор України і його було піднято над селом місцевими учасниками АТО Костянтином Голотовським та Віктором Сачуком. Захід організували молоді патріоти за сприяння небайдужого підприємця Ігоря Антощака.

Газета «Волинь нова» розповіла історію духовно-патріотичного піднесення в селі. Нещодавно священик УПЦ (МП), настоятель місцевого храму, під час сповіді двох бійців, які повернулися з АТО, назвав їх великими грішниками. Це стало останньою краплею: ініціативна група провела опитування жителів щодо об’єднання в єдину громаду УПЦ КП. Воно показало, що переважна більшість охнівчан підтримують ідею. Тим більше, церкву тут закладали як належну саме до Київського Патріархату.

«Я прийшов в Охнівку, коли якраз почалося розділення. Частина вірян в обмін на Патріархат погодилися добудовувати храм коштом місцевого можновладця. Комусь він погрожував не дати трактора чи комбайна. Декого задобрював. Люди купилися на це, і я їх не засуджую. Втім ми у своїй країні повинні молитися рідною мовою за свій народ, а не за Путіна. Цей храм будували всім селом. Освячував його владика Михаїл», – розповів священик Борис Наумчук