Під Луцьком «оновили» полігон для сміття

На сміттєвому полігоні у селі Брище відкрили сортувальну лінію та нову чергу полігону для захоронення відходів.

Полігон розмістили на «додатково виділеній» ділянці площею 8, 86 га. На території викопали котлован ємкістю понад 150 тисяч м3 . Пропускна потужність полігону – 50 тисяч тонн на рік.

Відкриття відбулося 6 серпня.

Мер Луцька Микола Романюк привітав усіх з відкриттям та подякував мешканцям Брищів за підтримку, сприяння та розуміння.

«Дякую за те, що жителі допомогли вирішити одну з досить серйозних проблем ,які є в Луцької територіальної громади»,- сказав Романюк. Він відзначив, що у майбутньому тут планують не лише сортувати сміття,  а й повністю організувати процес з переробки, щоб не завдавати шкоди навколишньому середовищу. Водночас Романюк зазначив, що старий полігон вже повністю вичерпав свої можливості. З боку села 35 га  вже навіть засадили деревами.

За сумлінну працю нагородили будівельників, які працювали над проектом. Сміттєсортувальна лінія дасть змогу відбирати вторинну сировину для переробки. На конвеєрі її відбирають 10 працівників із сіл Брище, Сирники, Рокині. До того ж, після сортування зменшиться навантаження на полігон, де будуть захоронювати решту відходів. Дно котловану вкрите спеціальною непроникною плівкою, яка не дозволить водам через відходи отруювати грунт.

Директор КП “Луцькспецкомунтранс” Валерій Кузьмич повідомив, що ось уже півроку як ведуть переговори з однією з київських фірм про видобуток біогазу як на старій частині полігону, так і на новоствореній черзі – тут труби прокладатимуть у міру наповнення сміттям. Також Валерій Кузьмич відзначив, що добутий на сміттєзвалищі біогаз використовуватимуть двигуни внутрішнього згоряння для виробництва електроенергії. Таку енергію готове купувати Волиньобленерго, вже є певні напрацювання у цьому напрямку.

У майбутньому в ангарі запрацює ще й піч, для спалювання деяких видів відходів.

Полігон будуть обслуговувати два підприємства КП «Луцькспецкомунтранс» та ТзОВ «Луцьк ЕКО», які ділитимуть прибутки навпіл. З Луцька ж щодня вивозять близько 2000 м3 сміття.