Офіційно: Ковтуненка підозрюють у двох злочинах

Слідчі волинської прокуратури повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень судді Луцького міськрайонного суду Віталію Ковтуненку.

Про це повідомляє IA ZIK.

За інформацією прес-служби прокуратури, служителя Феміди підозрюють у постановленні завідомо неправосудного рішення та службовому.

Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що суддя у квітні 2011 року постановив завідомо неправосудне рішення у цивільній справі, яким задоволив позовну заяву громадянина до його нібито цивільної дружини без дослідження матеріалів справи та за межами позовних вимог.

Таке рішення дозволило жінці вивести з-під заборони відчуження 27 об’єктів нерухомості та визнати недійсними договори іпотеки, застави приміщень, укладені нею з банками на загальну суму близько 25 млн. грн.

Для приховування своїх злочинних дій, у травні 2011 року завідомо неправосудне рішення, проголошене у цивільній справі, суддя замінив на підроблене.

Досудове розслідування триває.

Із посиланням на джерела у правоохоронних органах видання повідомляє, що мова йде про скандально відомого суддю Луцького міськрайонного суду Віталія Ковтуненка.

Віталій Ковтуненко був слідчим суддею у кримінальних справах проти чотирьох волинських активістів Євромайдану: Майї Москвич, Ігоря Гузя, Володимира Бондаря та Миколи Собуцького.

А 25 грудня 2013 року Віталій Ковтуненко ухвалив рішення взяти депутата Волинської облради Ігоря Гузя під домашній арешт строком на 2 місяці і заборонити йому протягом цього часу виходити з житла.

Таке покарання Гузь отримав «за здійснення правопорушення за статтями ч. 2 ст. 296, 295, 341 кримінального кодексу України». Політику інкримінували «винесення портретів Януковича з приміщення Волинської обласної ради; заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку; захоплення державних або громадських будівель чи споруд».

Як відомо, 2 грудня 2013 року активісти винесли з будівлі Волинської ОДА кілька офіційних портретів президента Януковича, принесли їх на луцький Євромайдан і повісили вниз головою на міську новорічну ялинку. Пізніше портрети спалили.