Міліція не порушувала справу про переслідування Романюка

Щодо випадку з переслідування керівника волинського осередку партії Блок Петра Порошенка “Солідарність” Романа Романюка невідомим чоловіком міліція не відкрила кримінальної справи.

Про це йдеться у відповіді обласного управління МВС на запит Волинського Агентства Розслідувань.

У відповіді вказано, що власника автомобіля встановили, але «допитати його не виявилося можливим». Особу ж того, хто кермував авто у день переслідування Романюка не встановлено.

Враховуючи малозначимість дії, у ній відсутні ознаки кримінального правопорушення.

зап

Отож матеріали справи списано, а досудове розслідування не проводилося.

Роман Романюк відповідь міліції назвав «відпискою». Він припускає, що справу не відкривають або через те, що правопорушення дрібне, або через те, що винуватець «вирішив» це питання.

«Другий варіант виник після логічного аналізу. У мене є інформація у цій справі, що її, говорячи сленгом, «порішали», – додав Романюк.

Він пригадує, що після моменту з переслідуванням, ситуація була напруженою. Романюк і сам шукав порушника, підключивши ДАІ та «Автомайдани». Але тоді знайти чоловіка не вдалося – той покинув межі Луцька.

«Водій був дуже п’яний, це було видно. У такому стані він міг завдати значно серйозніших пошкоджень чи навіть напасти на когось»,- каже Романюк. Своє авто депутат змушений був ремонтувати – ця процедура обійшлася у майже 4000 гривень.

Наступного ранку автомобіль без коліс знайшли у Ківерцівському районі. Згодом міліціонери встановили, що власник автомобіля з Ковеля.

Романюк припускає, що справу «зам’яли» з декількох причин. По-перше, йому незрозуміло, чому три структурних підрозділи (Луцька, Ківерцівська та Ковельська міліція) не змогли встановити, хто був за кермом автомобіля, адже Романюк зафіксував чоловіка на відео та сфотографував його.

По-друге, головний порошенківець пригадав, що за кілька днів після інциденту до нього в офіс приходила жінка, яка представилася мамою власника автомобіля. Жінка розповідала Романюку, що не її син був за кермом, а наприкінці додала, що «вони в Ковелі не останні люди».

Тому Роман Романюк припускає, що справу не просто так «спускають на гальма». Він вважає, що за кермом був саме власник автомобіля – Романюк з’ясував, що у 2013 році чоловіка «ловили» за кермом у нетверезому стані.

Депутат хоче, щоб винуватця все-таки знайшли і притягнули до відповідальності. А також змусили відшкодувати збитки. Питання про перебіг розслідування він ставив на останній сесії  і начальнику міськвідділу міліції Ігорю Муковозу, який сказав, що «розбереться».

«Як можна не знайти людину, коли є  і фото, і відео? Лише через небажання» , – резюмував Романюк.

Нагадаємо, 18 травня Роман Романюк повідомив, що його переслідував невідомий, який пошкодив авто політика. Після цього Романюк подав заяву до міськвідділу, та хоче, що б винного таки покарали.