Маневичі: судили бурштинокопача

Волинянин, підговоривши трьох товаришів, вирішив підзаробити на видобуванні корисних копалин.

Посеред ночі копачі за допомогою мотопомпи з приєднаними до неї пожежними рукавами з металевою трубою незаконно видобували бурштин-сирець в урочище «Клесо» поблизу села Галузія Маневицького району, ‒ пише Під прицілом.

Аби не завдавати собі клопотів, чоловіки вирішили шукати бурштин в ямах, які залишилися від попередніх добувачів «сонячного» каміння. Проте довести справу до кінця зловмисникам не вдалося, бо їх «на гарячому» затримали правоохоронці.

Як стверджують міліціонери, під час слідства зʼясувалося, що спільники пенсіонера не знали про його злочинні наміри та не перебували у змові з ним.

В той же час у липні, під час досудового розслідування, між старшим прокурором прокуратури Маневицького району Волинської області та підозрюваним було укладено угоду про визнання винуватості, за умовами якої підсудний беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення. Сторонами також узгоджено міру покарання ‒ штраф 6 800 гривень.

Отож, беручи до уваги всі обставини справи, Маневицький районний суд Волинської області призначив покарання підсудному – 6 800 гривень штрафу. А все приладдя для незаконного видобування бурштину конфіскувати в дохід держави.