Нововолинськ: колись потужний завод стоїть пусткою у смітті

Нововолинський завод «Оснастка», який раніше був одним з найбільш потужних в області, наразі нагадує «зону відчуження».

Про це пише Інформаційне агентство «Волинські новини».

В минулому один з найпотужніших заводів стоїть пусткою і чекає свого господаря. За кілька десятків років від заводу лишилася лише назва та великі корпуси.

Нововолинський завод спеціального технологічного обладнання (НЗСТО), згодом – ВАТ«Оснастка», прославився виробництвом та ремонтом електродвигунів, трансформаторів та генераторів. Та чи не найпопулярнішими були верстати. Свого часу там працювало до 5 тисяч робітників. Загальна територія підприємства займала площу в 320 тисяч квадратних метрів, виробнича площа – 16,6 тисячі квадратних метрів, а потужність становила 30 мільйонів карбованців.

Зі здобуттям незалежності українська держава не зуміла знайти нові ринки збуту, промисловий гігант перетворився на пустку.

Частина підприємства ледве працює: виготовляє вхідні, броньовані двері, подрібнювачі деревини та зерна, опалювальні котли та комплекти садових меблів.

Однією з найболючіших проблем для мешканців залишається занедбана територія навколо заводу. Недоглянуті зелені насадження, нескошена трава, відкриті каналізаційні люки, сотні пляшок, тисячі недопалків, – все це лишають по собі п’яні компанії.

У фонтані, біля якого так полюбляли фотографуватись молоді пари, тепер замість води – ріки сміття та бруду. Трава вся вкрита пляшками, щодня тут можна побачити любителів спиртного. Дивує навіть те, що жінки з дитячими візочками теж не гребують випити пива на цій занедбаній території.

Вже кілька років тут ніхто не прибирав. Порожні корпуси і засмічена територія нагадують зону відчуження. А вже через дорогу «Володимир-Волинський-Нововолинськ» – у дев’ятиповерхівках – живуть люди, які щодня споглядають на засмічену територію заводу-привиду.