«Діти війни» кажуть, що Волиньрада посягає на День перемоги

Проти рішення обласної ради щодо відзначення 8-9 травня Днів пам’яті на Волині висловилася ВОГО «Захист дітей війни».

Про це йшлося під час засідання постійної комісії облради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю 5 серпня, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Голова ВОГО «Захист дітей війни» Ростислав Чапюк зазначив, що своїм рішенням облрада скасувала відзначення Дня перемоги як славної річниці. Таким чином, на його думку, облрада підтримала позицію лише організацій націоналістичного спрямування, а не загальноукраїнського. З його слів, це була спроба переробити календар відзначення державних свят, а зазіхання облради на День перемоги є неправомірним.

На це голова комісії Володимир Навроцький відповів, що рішення відповідає указу президента про відзначення 8-9 травня днів пам’яті та примирення. На його думку, законних прав волинян своїм рішенням обласна рада не порушувала.

Своєю чергою, депутат Сергій Слабенко зауважив, що у разі, якби рішення було неправомірним, на це відреагувала б Генпрокуратура.

З його слів, скасувати вже виконане рішення неможливо, а облрада не ставила під сумнів день перемоги, відзначення якого відбувалося з участю представників державної влади.

Його підтримав перший заступник голови облради Олександр Пирожик, зазначивши, що облрада лише повважала, що в умовах ведення війни з окупаційним російським режимом визначення «дні примирення» буде некоректним, тож запропонувала відзначити дні пам’яті. Він наголосив, що для українців війна не закінчилася 9 травня 1945 року, тому що вони продовжували гинути, цілі родини вивозилися на каторгу. Рішення облради, мовляв, не суперечить конституції та указу Президента.

Таким чином, члени комісії вирішили не вносити змін до прийнятого у квітні рішення.