Більшість з нас захоплювалась подвигами УПА, – азовець

Боєць полку «Азов» Сергій Ващук  з Луцька, понад рік воює на Сході. Хлопець розповів про те, як та чому вирішив вступити в ряди добровольців.

Про це йдеться у сюжеті Громадського.Волинь.

Азовець на псевдо «Чек» був від початку  активним майданівцем та очолював у час революції об’єднання «правих» «Чорний блок». Серед активістів цього угрупування була радикально налаштована молодь, яка сповідувала цінності націоналізму. Згодом, коли відбулася анексія Криму, а за нею війна, Сергій та багато його побратимів пішли захищати країну у полку «Азов».

«Чорні чоловічки», як тоді себе називали майбутні азовці, зробили відеозвернення у дворі Луцького замку та добровільно вирушили у зону бойових дій. Згодом, парадоксально, колишні майданівці оформляються у полку як правоохоронці і навіть одягають форму міліціонерів, проти яких раніше боролися на Майдані.

До бурхливих часів у державі Сергій займався історичною реконструкцією. Зокрема, відтворював середньовічні лицарські бої. Досвід таких боїв під час реконструкцій знадобився добровольцю й на війні.

За словами бійця, більшість з його компанії захоплювались подвигами УПА та козаків, тож, коли на Сході розпочалися бойові дії з «вічним ворогом України», вони мусили їхати боронити рідну землю.