Волонтери і бійці пропонують владі вшанувати пам’ять загиблих

Волинські волонтери та учасники війни на Сході пропонують 24 серпня долучитися до всеукраїнської акції вшанування пам’яті полеглих у боях.

Про це йдеться у відкритому зверненні до луцького мера Миколи Романюка, яке у соціальній мережі Facebook оприлюднила волонтерка Наталія Ариванюк.

Подаємо звернення волонтерів і бійців до міського голови Луцька без змін і правок:

«Шановний Миколо Ярославовичу!

Ми, волонтерська спільнота Волині, учасники АТО, у тому числі визволені з полону донецьких та луганських терористів, звертаємось з наступного приводу.

Як відомо, 24 серпня 2015 року наша країна відзначатиме державне загальнонародне свято – День Незалежності України. З приводу святкування 24-річниці української незалежності, в усій країні відбудуться урочистості та святкові заходи.

Останній рік для всього населення України став великим випробуванням. На сьогоднішній день, наша держава фактично перебуває у стані війни з терористами, які посягли на державний суверенітет України, її територіальну цілісність, а також незалежність. Також у серпні цього року виповнюється гірка річниця «Іловайського котла» – трагічної загибелі сотень українських бійців, сотні військовослужбовців було поранено та сотні бійців захоплено в полон, де перебувають по даний час, доля багатьох українських військових досі невідома.

Найбільших людських втрат за період АТО в процентному відношенні зазнала наша Волинь. Багато родин чекають на повернення своїх рідних із зони бойових дій на Сході. На жаль, є і такі сім’ї, що вже втратили надію на повернення своїх синів, батьків, братів.

Ми, волонтерська спільнота Волині, учасники АТО, робимо все можливе, щоб Україна перемогла, і віримо, вона переможе – в ім’я усіх тих, хто поклав своє життя за незалежність нашої держави. Усіх нас об’єднує патріотизм, віра у світле майбутнє України, шана до її полеглих синів і всіх, хто відстоював незалежність нашої держави.

24 серпня 2015 року, в День Незалежності України, міста нашої держави приєднуються до надзвичайно важливої всеукраїнської акції – вшанування загиблих на сході Героїв. У цей день рівно о 14 годині 00 хвилин на вулицях міст на одну хвилину зупинять рух транспортні засоби та звуковими сигналами автомобілів вшанують пам’ять загиблих воїнів в зоні АТО. Наше місто, яке теж зазнало втрат його найкращих синів, повинне приєднатись до цієї всеукраїнської акції, та символічно вшанувати пам’ять земляків, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України.

У зв’язку з вищевикладеним, просимо Вас, Миколо Ярославовичу, як міського голову, прийняти рішення щодо проведення 24 серпня 2015 року у місті Луцьку акції з вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців на Сході – учасників АТО».