У Луцьку децентралізацію депутати охрестили штучною

Депутати Волинської облради розкритикували формат проведення децентралізації в Україні як штучний і нав’язаний зверху.

Про це йшлося під час семінару з питань обговорення змін до Конституції, організованого програмою «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», яку впроваджує Фонд Східна Європа за підтримки відділу демократії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках співпраці із Верховною Радою України та Адміністрацією Президента України, – повідомляє Вголос.

Участь у заході взяли народний депутат України першого скликання Володимир Крижанівський, головний спеціаліст Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лідія Євтушенко, голова Волинської облради Валентин Вітер, депутати Волинської облради Микола Давидюк й Андрій Турак, представники громад, директор Офісу реформ у Волинській області Анатолій Пархом’юк.

Спочатку гості з Києва переконували учасників семінару, що децентралізація – це добре, та запевняли: вона в нинішніх реаліях принесе багато блага для громад.

Депутат Волинської облради від «Свободи» Микола Давидюк зауважив, що у влади немає чіткого розуміння мети децентралізації, як і ситуації на місцях.

«Ви розказуєте нам, як буде все добре і гарно. Але скажімо, як є. Нещодавні вибори в Чернігові, де адмінресурс переміг гречку, чудово показали стан справ на місцях. І кого за це покарав Президент? Так само я не можу зрозуміти, чому децентралізацію прив’язують до закріплення в Конституції особливого статусу Донбасу. Тобто частина території України матиме особливі права», – зазначив Давидюк.

Критично про механізм децентралізації на місцях висловився і позафракційний депутат облради Андрій Турак: «На сесії нам не дали можливості обговорити питання, а просто поставили на голосування. Тому вам у центр доносять неправдиву інформацію. Перед депутатами лише доповідали – і відразу з проголосували. Та й громади ніхто не питав. Вони не давали дозвіл на об’єднання. Розрахунків не проводили, тому не відомо, чи самодостатні окремі громади, чи ні. Наприклад, громада села Угринів самодостатня. але їй не дають бути самостійною, затягують процес».

Критичні зауваження депутатів не сподобалися голові Офісу реформ у Волинській області Анатолію Пархом’юку, який часто перебивав доповідачів, а на критику зауважив, що працювати над об’єднанням громад потрібно було ще з березня.