Нововолинськ: закрита шахта перетворилася на сміттєзвалище

На території закритої шахти № 8 мешканці Нововолинська створили стихійне сміттєзвалище, яке з кожним роком стає все масштабнішим.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Ще зовсім нещодавно шахтарське містечко Нововолинськ пишалося своїм розквітом. Однак, за станом на даний час з 11 шахт працюють лише 4

Після закриття шахти залишається терикон – штучний насип з порожніх порід, витягнутих при підземній розробці покладів вугілля. Нововолинські терикони так і не дочекалися рекультивації. В процесі рекультивації земель терикони є об’єктами озеленення й залісення. В деяких випадках можливе озеленення без переформування відвалів.

Та природа взяла справу в свої руки: терикони з роками почали самі заростати зеленню. Облюбували рости на штучних насипах берези. Трохи породизабрали для насипання доріг у селех, а частину териконів, по можливості, було розсунуто.

Здавалося б, природа сама очиститься після довготривалого промислового виснаження. Але ж ні. Територія навколо шахти № 8 стала самовільним сміттєзвалищем. Роками мешканці Нововолинська вивозять туди різноманітне сміття: пляшки, старі вікна, сіття після ремонтів. Вражаючими є масштаби промислових відходів. «Озера» застиглого бетону після миття бетономішалок. Гори темних, піщаних відходів невідомих сполук.

Окрім того, поруч зі сміттям утворилися глибокі ями, що вказує на несанкціонований забір чорнозему та «дослідження» чорних археологів.