Можна розважатися без горілки, – Гузь про Бандерштат

Народний депутат України від Волині та засновник фестивалю «Бандерштат» Ігор Гузь поділився своїми враженнями від 9-го Бандерштату.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Публікуємо допис без змін та правок:

«Не буду багато писати про емоції чи аналіз цьогорічного фестивалю, для членів оргкомітету є очевидним, що він вдався. Про це свідчить кількість відвідувачів, а це більше шести тисяч тих хто придбав квитки, брав участь в організації самого фестивалю чи для прикладу декількох сотень учасників АТО які відвідали його на безкоштовній основі.

Я більше про інше, про візію власне самого фестивалю. Коли вісім років тому в середовищі побратимів з Національного Альянсу ми обговорювали яким має бути фестиваль і якого результату ми хочемо досягнути, то якраз через ці вісім років я можу з впевненістю сказати, що майже дійшли до наміченого.

Фестиваль для нас, організаторів ніколи не був суто музичною подією, можливо для більшості відвідувачів так, але не для нас. Ми працювали над тим, аби створити дійство, яке вийде поза межі типового музичного фестивалю і головне буде мати свій відмінний від інших підхід та атмосферу. Думаю нам це вдалося.

З допомогою сучасних та актуальних підходів ми спробували залучити молодь до розуміння та сприйняття української ідеї, а далі більше, до громадської/політичної діяльності в цьому напрямку. Підштовхнути задуматися над питаннями які можливо раніше не хвилювали ту чи іншу молоду людину. Моя країна, її майбутнє, моя роль в майбутньому України. Пафос? Можливо, але мені відомі десятки чи навіть сотні історій коли хтось з відвідувачів фестивалю скаже, що саме тут він вперше відчув/зрозумів/замислився над такими питаннями. За три дні ми не можемо змінити молоду людину, але спробувати підштовхнути – так!

Ну і безалкогольність. Це принцип, це переконання, це принциповість. Можна розважатися, жити і бути успішним без горілки чи пива. Це наш меседж для молоді. Для багатьох відвідувачів відбувався певний злам свідомості, фестиваль, музика і без алкоголю. І цей злам пішов багатьом на користь. Знаю десятки тих хто кинув вживати алкоголь саме після Бандерштату.

І ще, в процесі організації фестивалю, протягом всіх цих восьми років ми зрозуміли, що фестиваль дійсно став одним з хороших промоційних заходів як міста Луцька так і Волині в цілому. І це плюс і саме тому наступний фестиваль все-таки відбудеться саме у Луцьку, а не у Києві.

Тому дякую, всім тим хто ці роки нам сприяв та допомагав і тим, хто справедливо критикував. Думаю, нам вдасться і далі тримати марку і йти вперед та розвиватися. Так повинно бути)

p.s. Через декілька днів оргкомітет фестивалю оголосить суму коштів, яку буде передано для потреб 14-ої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України.

До зустрічі на Бандерштаті)»