Депутати про КП «Ласка»: робота +, витрати –

Депутати міської ради побували на КП «Ласка» щоб перевірити стан підприємства та проінспектувати будівництво паркану, на який міська рада виділила 400 тисяч гривень. Вони визнають, що підприємство виконує корисну роботу, але витрати на його утримання дуже великі.

Депутати побували на підприємстві 4 серпня.

Директор підприємства Богдана Новарчук продемонструвала депутатам вольєри, у яких живуть тварини, карантин, де утримують собак, у яких підозра на сказ тощо. Депутати оглянули й паркан, який саме зводять навколо КП «Ласка».

Між депутатами та директором підприємства розгорілися дебати. Зокрема, депутат Андрій Осіпов вважає, що підприємство треба реорганізувати, оскільки воно не лише не отримує прибутку , а й навпаки – бере дотацію з бюджету міста. Тобто фактично підприємство не є підприємством. Водночас, він не применшує ролі роботи з відлову собак, яку виконують, але вважає, що громадські організації, якби їх фінансували виконували б аналогічну роботу значно ефективніше і дешевше.

Депутат Богдан Шиба додав, що зводити навколо підприємства паркан за 400 тисяч у час, коли йде війна, недоцільно. А депутат Юрій Вега зазначив, що паркан будують із вживаних плит, які перестали випускати ще на початку 90-х років, тому його вартість «максимум тисяч сто». На його думку, причина проблем підприємства – неефективний менеджмент, тому варто вирішити це питання і справи підуть краще. Можливо, краще повернутися до «Спецкомунтрансу», – вважає він.

Депутат Василь Гриб розповів, що підприємство відловило дуже велику кількість собак, зменшилася статистика кількості укусів. Водночас він нагадав, що і Осіпов, і Шиба в 2012 році проголосували за створення підприємства. Депутати ж переконують, що тоді були впевнені, що підприємство «не з’їдатиме» мільйони з бюджету міста.

Депутат Олександр Пиза назвав обговорення «самопіаром та очорненням роботи міського голови».

Богдана Новарчук розповіла, що 400 тисяч – занижена ціна, інші фірми готові були встановити паркан лише за 600-700 тисяч. На її думку підприємство не варто реорганізовувати в установу чи щось інше, оскільки підприємство має ширші повноваження: не лише відловлює собак, а й стерилізує та утримує. Водночас, можливо на базі підприємства створити притулок, оскільки тут отримують 300 собак. Міністерство екології вже цього річ виділяє 200 тисяч на будівництво вольєрів.

Член виконкому Олег Бонадарук розповів, що жителі сусідніх будинків проти притулку. Проте Богдагна Новарчук каже, що з ними дійшли компромісу. Ним став паркан із звукоізоляцією, який саме зводять.

Розглядати питання реорганізації КП «Ласка» продовжать 10 серпня на засіданні профільної комісії.