Поліція Луцька: чи йдуть в неї «Самооборона» і «Варта порядку»

Від учора у Луцьку розпочали прийом заяв від претендентів на посади нових поліцейських, а в місті існує два громадські формування, які патрулюють вулиці у вечірній та нічний час.

Волинське Агентство Розслідувань запитало в керівників цих структур, чи піде їхнє членство у нову поліцію.

«Наші хлопці, які чергують уночі, за віком не проходять до нової поліції, більшість з них старші за 35. А молодим і активним хлопцям ще не всім виповнився 21 рік», – розповів керівник однієї з груп швидкого реагування Самоооборони Олександр Ніколайчук. Він додав, що старші самооборонівці таки сходили на комісію, але їм категорично відмовили через вік. Тому станом на 4 серпня з-поміж самооборонівців заяви подали декілька людей.

За словами Ніколайчука, всі хлопці, які відповідатимуть вимогам, запишуться до поліції. Чи припинить Самооборона патрулювати вулиці після появи поліції, Ніколайчук поки не знає.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО НОВУ ПОЛІЦІЮ В ЛУЦЬКУ

«Важко загадувати наперед, але якщо новостворена поліція на 100% впорається з поставленими завданнями, то ми просто змінимо формат своїх патрулювань. Насправді є ще багато справ, де ми могли б допомогти, але на які катастрофічно не вистачає часу», – додав Олександр Ніколайчук.

Керівник «Варти порядку» Олександр Тиводар розповів, що йому поки невідомо, чи будуть його колеги подавати заяви на вступ до нової поліції.

«Ми громадське формування, але якщо хлопці виявлять бажання працювати, тому я думаю, що зможуть записатися. Чи вже хтось записався або збирається записуватися, мені невідомо», – сказав Тиводар.

Після створення поліції в Луцьку «Варта порядку» не зникне. «Ми так і залишимося громадським формуванням і будемо допомагати, і новій поліції також», – додав він.