Поліція в Луцьку: подробиці

Набір у нову поліцію Луцька триватиме із 3 до 18 серпня. Вже з 13 серпня планують почати проведення фізичних випробувань для кандидатів, а з вересня – навчання нових поліцейських в Луцьку.

Про це розповів начальник УМВС у Волинській області Петро Шпига під час презентації нової поліції у Луцьку в понеділок, 3 серпня.

Також через тиждень, з 10 серпня, почнуть відбір викладачів для навчання поліцейських. Вибирати кандидатури будуть в Києві. А зарплата нових поліцейських у Луцьку буде на рівні 6-8 тисяч. Міський голова Микола Романюк каже, що в нього приблизно така ж сама.

Нагадаємо умови конкурсу для майбутніх поліцейських.

Після навчання поліцейських планують вивести на вулиці Луцька вже у листопаді. Загалом у місті буде 20 екіпажів. Вони патрулюватимуть місто та заїжджатимуть у «проблемні» прибудинкові території. Працюватимуть по 12 годин, а потім 24-48 годин відпочинку. Таким чином патрулі працюватимуть цілодобово.

Також Шпига додав, що корупції під час відбору не буде, тому колишні міліціонери та даішники будуть проходити конкурс на загальних засадах. Він закликав демобілізованих бійці АТО та всіх інших молодих людей приходити у поліцію та приносити туди нові цінності. А ще для того, аби у поліцію не пойшли одіозні персони, кандидатури планують “пропісочити” через громадську раду.

Про те, хто очолить нову поліцію у Луцьку Шпига не розповів, адже поки із кандидатурою не визначилися. По це обіцяють повідомити додатково.

Також підтримку новій поліції висловили міський голова Микола Романюк і заступник голови ОДА Сергій Кошарук. Романюк розповів, що до кінця року в Луцьку планують запроваджувати проект «Безпечне місто», зокрема встановлювати камери у людних місцях та на перехрестях.

Він сподівається, що це допоможе новій поліції. Також мер покладає великі надії на правоохоронців, щоб зробити місто безпечнішим. Кошарук натомість заявив. що запровадження поліції Луцьку одним із перших суттєво додає позитивного іміджу Волині.

Одним із перший прийшов писати заяву в нову поліцію громадський активіст Сергій Мерчук. Він каже, що хоче долучитися до реальних змін та «воювати» за безпеку в нашому місті, а ще готовий до всіх складнощів служби.

Станом на 10:50 в черзі на запис було близько 30 людей.