Луцькі політпідсумки: 27 липня – 2 серпня

Про політпідсумки. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

У сьогоднішніх політпідсумках йтиметься про столичних високопосадовців у Луцьку, майбутнє нардепа, який потрапив у нещасний випадок, протистояння БПП і “Нового Луцька” та інше.

******

Топ-тем тижня було дві. Перша – нещасний випадок з народним депутатом і олігархом Ігорем Єремеєвим. За тиждень його стан не змінився. Єремеєв досі в комі. Скільки часу він у ній пробуде лікарі казати не беруться. Також не прогнозують його стан після виходу з коми.

Тому нині все частіше говорять про майбутнє політичних та економічних активів нардепа, і якщо останній у випадку гіршого розвитку подій зможуть розібратися партнери нардепа, то з першим важче. В “імперії” Ігоря Єремеєва багато політичних “моментів” були зав’язані саме на ньому, він приймав ключові рішення. Степан Івахів не один раз давав розуміти, що йому ближчий бізнес, ніж політика. Тому питання “Хто візьме вудила політичного сектору?” залишається відкритим.

******

Друга – приїзд трьох урядовців до Луцька. Арсеній Яценюк і два міністри Арсен Аваков, Павло Петренко відвідали обласний центр, щоб побувати в ЦНАПі та презентувати поліцію, нагородивши бійців спецроти “Світязь”.

ДИВИТИСЯ ФОТО: ЯЦЕНЮК І ДВА МІНІСТРИ В ЛУЦЬКУ

 

Потім були екскурсія замком Любарта і обід в ресторані “Корона Вітовта”.

І все б добре, але приїзд посадовців такого рівня заради вищеперерахованих заходів виглядає дивним. Більшість учасників обговорень справжніх причин приїзду зійшлися на думці: урядовці приїжджали, щоб підняти рейтинг “Народного фронту”, який через економічні і не тільки проблеми України, падає.

 

У Луцьку остаточно сформувалися групи, які в місті беруть участь в всеукраїнській штовханині Порошенко-Коломойський. Логічно, що це представники партії президента в міськраді та депутати від “Нового Луцька”, фонду партнера Коломойського Ігоря Палиці.

Під час чергової сесії вони знову багато сперечалися. “Нові лучани” робили публічні заяви, а їхні опоненти відповідали підкилимними іграми. Приміром, під час сесії провалили питання по ліквідації КП “Ласка” та щодо жорсткішого контролю позатендерних закупівель за кошти бюджету. Для прийняття рішення не вистачало голосів “промерських” депутатів.

 

Чим ближче до виборів, тим сильнішим буде це протистояння. З нього зможуть мати вигоду політтехнологи та різноманітні штабісти, але чи буде це на користь лучанам покаже час.

******

“Промерські” депутати на цій сесії в кооперації з свободівцями надали Олександру Фацевичу звання “Почесний громадянин Луцька”. На мою думку, більш популістського і невчасного рішення ця рада ще не приймала. Очевидно, що ініціатори вирішили попіаритися на темі, до якої зараз чіпляються всі кому не ліньки. А найгірше те, що виборці цю тему “захавають”.

******

І наостанок. Богдан Колісник не втрачає надій поставити сина Романа в керівництво управління лісомисливського господарства. Остання спроба провалилася, але почалася нова гра. Принаймні про це говорять революціонери. І маючи перед собою приклад призначення Якобчука на голову митниці, впевненості в тому, що спроба Коліника-старшого провалиться.

******

ВІДЕО ТИЖНЯ

 

Текст: Анатолій КОТЛЮК