Нова виборча системи працює на олігархів, – Доній в Луцьку

Згідно із новим законом на місцевих виборах громадські діячі практично не мають шансів боротися проти олігархів, – вважає громадський діяч Олесь Доній.

Про це він розповів на гутірці під час фестивалю «Бандерштат» у суботу, 1 серпня.

Доній пояснив, що громадські діячі мають балотуватися тільки від партій, до того ж потрібно знайти достатню кількість впливових кандидатів, щоб виставити на більшість округів. Таким чином один громадський діяч, який може взяти 51% голосів у своєму окрузі, не має шансів потрапити у раду.

Натомість переможуть великі партії, які «засіють гречкою» округи та поставлять достатньо кількість фінансово забезпечених кандидатів. Адже громадський діяч, який навіть виграв свій округ, має змагатися із своїми ж однопартійцями, що балотувалися в інших округах.

Тобто можна набрати 51% голосів у своєму окрузі, натомість в сусідньому олігарх «засіє гречку» та набере 85%. Тоді громадський діяч не проходить у раду.

Також Доній додав, що новий закон про місцеві вибори вводить імперативний мандат. Ідеться про те, що партія може відкликати «незручних» для себе депутатів, які посміють піти проти олігархічного партійного керівництва.