Волинський волонтер звернувся до Луценка і Тимошенко

Волинський волонтер-адвокат Василь Нагорний закликав Юрія Луценка та Юлію Тимошенко ініціювати впровадження в українській системі судочинства інституту присяжних.

Про це він написав у Facebook.

Зокрема, Нагорний вважає, що присяжних можна долучити в справі 21-о бійця 51-ї бригади, яких судять за нібито дезертирство.

“…пригадалось: Травень 2011 рік, Юрій Луценко незаконно запроторений за грати вимагає суду присяжних… «На зауваження про те, що суд присяжних не прописаний у законодавстві України, Луценко зауважив, що це не його проблема, що за 15 років депутати не спромоглись проголосувати за це..» Червень 2011 року, Юлія Тимошенко за гратами:
«Я вимагаю зараз, щоб суд, який буде мене судити замість фарсу перетворився у справжній суд. Я вважаю, що це може бути суд присяжних. Я пропоную зробити перерву в судовому засіданні, поки президент, який має більшість в парламенті і, крім того, оперує словами про демократію в публічному просторі, прийняв закон про суд присяжних, а після того вже починав розглядати кримінальні справи…”, – написав адвокат.

“Юрій Луценко, Юлія Тимошенко ось вам і «перерва». Ви очолюєте фракції в парламенті, невже вас тепер все влаштовує в судовій системі. Ініціюйте! Розумію, що нам потрібна своя модель «суду присяжних», пристосована до українських реалій, бо ті, хто зараз платять мільйонні застави, куплять і два суди присяжних, але на те ви і законодавці, щоб думати. Прислів’я «Від суми й тюрми не зарікайся» завжди актуальне!” – вважає Нагорний.