Вогонь, рукави, перешкоди: змагання пожежників у Луцьку

У Луцьку триває другий день боротьби за Кубок України з пожежно-прикладного спорту. Турнір відбувається на спорткомплексі правління ДСНС України у Волинській області.

Змагаються за Кубок близько 160 учасників, з яких сформовано 19 команд – 16 команд з областей та 3 команди курсантів із навчальних закладів Харкова, Львова та Черкас.

Кожна команда складається з восьми учасників, пожежники-спортсмени різняться за віком та досвідом. У перший день змагань відбувалися змагання з підйому по штурмовій драбині у вікно четвертого поверху.

«Команда Волинської області вчора виборола перше місце,у нас є чемпіон», – розповів заступник начальника управління з реагування надзвичайних ситуацій Володимир Милостивий. Всеукраїнські змагання на Волині приймають вже вчетверте, останні змагання проводили в 2012 році. Полковник каже, що поки результатами волинян задоволений, але усі чекають покращення результатів. До складу волинської команди увійшли працівники підрозділів з усієї Волинської області. Наймолодшому серед волинян – 23 роки, найстаршому – 37.

«Наші хлопці мають гарний спортивний і фаховий досвід, неодноразово брали участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях, є призери та чемпіони світу. Завдяки нашому сімейному гарнізону досягаємо гарних результатів», – розповів тренер волинян, заслужений майстер спорту Юрій Сафатюк.

Підготовкою до змагань займаються усім гарнізоном. Безпосередньо перед змаганнями у хлопців було 20 днів для підготовки, під час яких проводили по два тренування на день та відібрали вісім найсильніших спортсменів. до команди ввійшли представники кількох районів. Тренер обмовився, що волиняни – у числі лідерів.

«Не хочеться відступити від такого місця, хочеться навпаки відриватися і відриватися перед», – додає тренер. Він зазначає, що гідних суперників вистачає, адже всі 19 команд приїхали за перемогою. Такі заходи потрібно проводити, щоб підіймати дух і наснагу працівників.

Сьогодні другий день змагань. Вогнеборці мірялися швидкістю подолання стометрівки з перешкодами – після пробігу 23 метрів спортсмен долав паркан висотою 2 метри та підхоплював два пожежні рукави. Потім підіймався по похилій дошці, пробігав 8 метрів над землею по вузенькій дошці, розгортаючи рукави.

Вже на землі пожежник приєднував рукави до розгалуження та фінішував. Усі спортсмени показали гарні результати, за фінішною лінією за них емоційно вболівали колеги. У програмі сьогоднішнього дня – ще й пожежна естафета 4 по 100м. У ньому братимуть участь по 4 учасники з кожної команди, кожен з яких долати різні перешкоди – 2-метровий паркан, підійматися на дах будинку, розгортати рукави, пробігати по бумі тощо.

У кінці маршруту останній учасник естафети має загасити ємність, що горить. Завтра, 31 липня, – завершальний день змагань. Перед учасниками поставлять фінальне завдання – здійснити бойове розгортання.

За підсумками трьох днів визначать переможців. Тріумфатори отримають дипломи і медалі, а також призи від Федерації пожежно-прикладного спорту України.