Луцькі депутати не хочуть жорсткішого контролю за закупівлями

Депутати Луцької міської ради «провалили» ініціативу групи «Новий Луцьк» щодо жорсткішого контролю позатендерних закупівель за кошти бюджету міста.

Рішення прийняли під час сесії Луцької міськради у четвер, 30 липня.

Депутати з «Нового Луцька» пропонували службовцям, які визначають переможця, готувати для кожної закупівлі спеціальну службову записку, у якій мають бути вказані:

  • способи дослідження ринку та пропозицій;
  • повна назва обраного контрагента, його переваги над іншими. Також вказується ділова репутація, досвід роботи на ринку, наявність попереднього досвіду роботи із органами місцевого самоврядування;
  • відомості про можливу пов’язаність службовців, працівників, засновників (учасників) та бенефеціаріїв із посадовими особами ради та утвореними нею виконавчими органами, комунальними установами та підприємствами;
  • відомості про відкинуті пропозиції та можливих контрагентів (не менше 5 контрагентів, а у разі відсутності на ринку пропозиції такої кількості контрагентів – зазначення про це), із зазначенням причин відхилення пропозицій;
  • кінцева обрана справедлива ціна закупівлі;
  • розписка службовця у правильності викладеної інформації. При цьому відповідальних службовців пропонують притягувати до кримінальної відповідальності у разі порушень: «У випадку доведення фактів умисної (у формі прямого і непрямого умислу) недобросовісної поведінки службової особи, умисного перекручування чи приховування нею інформації та відомостей, що потягло за собою неощадливе та несправедливе витрачання грошових коштів, така особа підлягає кримінальній відповідальності, із покладенням на неї обов’язку відшкодування завданих інтересам територіальної громади збитків». Йдеться про закупівлі товарів та послуг від 10 до 100 тисяч гривень і роботи від 10 тисяч до 1 мільйона гривень за бюджетні кошти, а не за власні кошти підприємств.

Ігор Поліщук зазначив, що такий регламент дозволить заощадити кошти, уникнути фінансових зловживань, бо питання розподілу бюджетних коштів ‒ надзвичайно серйозне. Депутат вважає, що складання таких записок не додасть «бюрократичної тяганини». Також він уточнив, що в проекті не йдеться про необхідність обирати найнижчу ціну.

Депутат Юрій Вега зазначив, що підтримає рішення, проте найефективніший контроль – це гласність, тому, на його думку, кожне комунальне підприємство міста раз у квартал має публікувати результати закупівель.

Заступник міського голови Лариса Соколовська відзначила, що це буде додаткове навантаження на працівників. Також недоліком проекту вона назвала те, що єдиним критерієм називають ціну, але не завжди найдешевше – найкраще.

Заступник директора департаменту ЖКГ Микола Осіюк відповів на закид Ігоря Поліщука щодо переплати за ремонт на проспекті Перемоги. Нагадаємо, за проведення ремонту дороги на проспекті Перемоги в Луцьку департамент ЖКГ Луцької міськради заплатив 940 тисяч гривень. Хоча були пропозиції провести його за 530 і 540 тисяч гривень. Микола Осіюк пояснив, що за 530 і 540 тисяч пропонували неякісну бруківку, по якій не можна було їздити та ходити, тому вибрали дорожчу пропозицію, щоб зробити ремонт якісно.

У підсумку за проект проголосували тільки 14 депутатів.