Будівництво на Відродження: забудовник та мешканці знову не помирилися

У міській раді відбулися збори мешканців проспекту Відродження, тимчасової комісії, що контролює забудову щодо дотримання норм, та забудовниці Наталі Кушнір. У міській раді вчергове доводять – будівництво законне, мешканці вчергове не вірять. Тому вирішили ще раз перевірити дотримання будівельних норм та меж земельної ділянки.

Збори відбулися 29 липня у міській раді за ініціативи жителів проспекту Відродження та Писаревського та депутата міської ради Павла Данильчука.

Обговорювали план прибудинкової території, дотримання гарантійного листа та наявність порушень, зокрема в частині порушення меж виділеної в оренду території. Після останньої зустрічі мешканці створили ініціативну групу, яка представляла інтереси сусідніх будинків.

У міській раді жителям розповіли про продаж ділянки – у 2010 році ЛМР прийняла рішення про продаж права оренди ділянки. Ділянку купила лише на третіх торгах 30 червня 2011 року Оксана Кушнір. Підприємець сплачує орендну плату 2590,20 грн на рік у період оренди, окрім оплати права оренди.

Представник ЖЕКу прийшов з планом та повідомив, що будівництво не зачіпає меж прибудинкової території сусіднього будинку. А на частині території, яка лежить за межами прибудинкової території, почали з’являтися «квітники та грядки».

«Я не розумію мети наших зборів», ‒ зазначила Лариса Соколовська та додала, що всі дозвільні документи є, торги проводилися законно, будівництво відповідає всім нормам. Проте мешканці наполягають, що ділянка не була вільна від продажу, а стала такою саме після перенесення комунікації.

«Її зробили «штучно», без відома громади», ‒ зазначив мешканець будинку №26. До того ж, вони заперечують факт існування «городів і квітників» а пояснюють, що облагородили ділянку, посадивши фруктові дерева.

Виникла дискусія. Данильчук вважає найбільшою проблемою те, що мешканцям просто ніхто не пояснював, що відбуватиметься за їхніми вікнами – було б доцільніше «владі більше спілкуватися з мешканцями».

Соколовська каже, що коли ділянку продавали, були встановлені таблички з інформацією.

Проте з будівництвом дійсно не все добре. Заступниця міського голови пригадала, що Кушнір неодноразово зверталася до міської ради з проханням виділити додаткову площу для будмайданчика та територію для благоустрою. Сесія міської ради відмовила, оскільки друга ділянка вже б зачіпала прибудинкові території.

«Але всупереч цьому вона все одно поставила паркан за межами земельної ділянки», ‒ завершила Соколовська.

Саме після цього й розпочалися скандали довкола будівництва. Будівельний паркан вилазив за межі – туди виїжджала муніципальна дружина і після «вжиття заходів» паркан переставили. Інших же законних зауваг до будівництва немає. Залишилося ще розробити план благоустрою із зоною відпочинку та узгодити його з мешканцями.

«Комісія констатує, що порушень законодавства у проведенні будівництва не виявлено», ‒ завершила Соколовська.

Проте зауваги є, тому спеціалісти архітектури та земельного управління, члени комісії з ініціативною групою спільно ще раз перевірять дотримання всіх норм та переміряють межі будівництва. Опісля відбудуться збори мешканців, щоб «зняти усі питання». Також ініціативній групі рекомендували укласти договір щодо благоустрою території. Представникам ініціативної групи мешканців запропонували до понеділка спробувати таки домовитися. Проте така пропозиція викликала у людей лише посмішки.