У Луцьку таки дали «почесного» Фацевичу

Депутати Луцької міської ради підтримали пропозицію міського голови Миколи Романюка та секретаря ради Сергія Григоренка присвоїти звання почесного лучанина у 2015 році керівнику поліції Києва та екс-керівнику роти особливого призначення «Світязь» Олександру Фацевичу.

Таке рішення прийняли під час сесії у середу, 29 липня.

Григоренко визнав, що навколо цієї кандидатури довго дискутували, адже в Луцьку є чимало достойних бійців АТО, проте, на жаль, присвоїти звання можна лише одній людині. Тому обрали людину-симовол – Олександра Фацевича.

Депутат Богдан Шиба заявив, що не має застережень до кандидатури Фацевича. Однак, на його думку, у 2015 році треба вшанувати бійця, загиблого на Сході, лучанина Сергія Шостака, який був на Майдані, а потім служив на Сході та загинув 27 липня 2014 року під Лутугиним. Натомість присвоювати звання поліцейському буде неправильно, бо поліція може одного разу стати проти громадян, якщо вони будуть протестувати проти влади.

Павло Данильчук заявив, що не має зауважень до Олександра Фацевича, однак є альтернатива – Сергій Шостак. Він отримав кульове поранення на Майдані та героїчно загинув на Сході. Також він нагадав, що сам Фацевич не вважає, що достойний такого звання, для нього це було несподіванкою.

Андрій Осіпов заявив, що Романюк порушив нормативні акти, бо проект потрібно було внести до 1 липня. Також він заявив, що Фацевич став частиною політичної гри, тобто, підтримує представників «Народного Фронту» Арсенія Яценюка та Арсена Авакова. Тому Осіпов закликав підтримати кандидатуру Шостака.

Григорій Пустовіт відзначив, що Фацевича треба нагородити не за посаду начальника поліції, а за те, що вивів свій підрозділ із Вуглегірська на Сході. Також він закликав не піаритися на обговоренні цього питання.

Анатолій Бірюков заявив, що варто все ж підтримати кандидатуру Фацевича, бо це рішення вже розглянули на всіх комісіях.

Євгеній Ткачук відзначив, що присвоїти звання Олександру Фацевичу треба за героїзм на Сході, проте можна присвоїти звання також і Сергію Шостаку.

Сергій Григоренко заявив, що чим більше людей можуть висувати кандидатури, тим більше буде «змагання». «Висунемо 5-6 бойових командирів, будуть змагатися?» ‒ здивувався він. Григоренко заявив, що Фацевич – не політична кандидатура, тому її варто підтримати.

У підсумку «за» ‒ 32