Справу Колісника реанімували

Карну справу щодо посадових осіб Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, зокрема щодо його екс-очільника Богдана Колісника знову розслідуватиме прокуратура Волинської області.

Особам, причетним до створення та діяльності фіктивного державного підприємства «Ішівське лісомисливське господарства» грозить відповідальність згідно зі статтею 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем», якщо їх вину доведуть, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Відповідну ухвалу виніс суддя Луцького міськрайонного суду Ігор Ясельський сьогодні, 29 липня.

ТЗоВ «Ішівське», яке згодом стало ДП «Ішівське мисливське господарство», проіснувало близько трьох років, отримавши за цей час близько 400 тисяч гривень фінансування з казни та від інших мисливських угідь. Проте, по факту, діяло воно лише на папері, після чого його ліквідували.

Екс-працівник ВОУЛМГ Віталій Жабчук намагається притягнути до відповідальності причетних до махінацій у судовому порядку осіб. Чоловік подав скаргу на рішення слідчого прокуратури Хомича О.А. про закриття кримінального провадження у цій справі. Зокрема, слідчий постановив закрити кримінальне провадження за фактом зловживання своїм службовим становищем з метою отримання незаконного прибутку службовими особами Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства (ВОУЛМГ) під час створення ДП «Ішівське мисливське господарство».

На думку Жабчука, постанова про закриття кримінального провадження є необґрунтованою, винесена безпідставно, без належної правової оцінки отриманих у справі фактів та документів, а також без здійснення процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити.

Під час минулого слухання суддя Луцького міськрайонного суду Ігор Ясельський постановив, що для всебічного з’ясування обставин справи та винесення ухвали суду потрібно вивчити матеріали справи. Проте отримав їх, зі слів скаржника, не через канцелярію, як того вимагають процесуальні документи, а «з рук» слідчого. Тому Віталій Жабчук наполягав на тому, що такі докази, отримані незаконним шляхом, приймати до уваги не можна відповідно до чинного законодавства.

У залі суду прокурор Антонюк В.В. запевнив, що скарга Віталія Жабчука є безпідставною. Оскільки, з його слів, слідчі дії виконували в повному обсязі. Серед іншого, були ініційовані перевірки документів та ревізії щодо використання коштів у ДП «Ішівське мисливське господарство», під час яких порушень не виявили. А відповідно до економічної експертизи щодо використання коштів цим підприємством – відсутні будь-які порушення використання бюджетних коштів.

На зауваження про те, що Віталій Жабчук подавав скаргу щодо кримінального провадження за одним номером, а отримав відповідь із зазначенням зовсім іншого, прокурор Антонюк відповів, що це – «технічна помилка».

«Скарга є повністю безпідставна, бо базується на припущеннях», ‒ резюмував прокурор.

Тієї ж думки був і слідчий. Мовляв, порушення, виявлені під час перевірок на ДП «Ішівське мисливське господарство», були незначними. Не знайдено доказів того, що підприємство – фіктивне.

«Допитали людей, які працювали. Вони кажуть, що охороняли лісові масиви тощо. Був бухгалтер, люди працювали. Це з’ясували в ході слідчих дій», ‒ переконує слідчий Хомич.

Попри це, суддя Ясельський постановив, що слідчий не дотримався вимог статті 9 частини 2 Кримінально-процесуального кодексу України, відповідно до якого прокурор, керівник органу досудового розслідування та слідчий зобов’язані всебічно, повно та неупереджено дослідити обставини кримінального провадження. Тому суддя виніс рішення скасувати постанову про закриття кримінального провадження, що означає її повернення на дорозслідування у Волинську прокуратуру.

«Як вбачається із постанови про закриття кримінального провадження, слідчим не дотримано вказаних вимог закону. Так, зокрема, слідчим не в повній мірі виконано вказівки, зазначені в ухвалі Луцького міськрайонного суду від 29.04.2015 про скасування постанови про закриття кримінального провадження, в частині перевірки доказів скаржника. Також слідчим не встановлено факт існування в 2008 році Державного комітету лісових ресурсів та Наказу №300 від 20.11.2008 вказаної установи, посилання на які містяться у постанові про закриття кримінального провадження від 30.06.2015», ‒ йдеться у постанові.

До слова, Наказ №300, про який йдеться – це документ про створення ДП «Ішівське мисливське господарство». На момент надання угідь у користування Волинською обласною радою цього наказу не було, а тому «Ішівське» існувало у формі товариства з обмеженою відповідальністю. Віталій Жабчук переконує, що держпідприємство створили «заднім числом».

IMG_9950w IMG_0627w IMG_0624w IMG_0617w