Нововолинськ: списки призовників надрукували в газеті

Список військовозобов’язаних у Нововолинську за інформацією Нововолинського ОРВК вже вдруге поспіль з’являється на шпальтах міської газети «Наше Місто».

Як переконує уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, військові комісаріати та засоби масової інформації порушують законодавство про захист персональних даних, публікуючи оголошення про виклик призовників чи тих, хто підпадає під мобілізацію, до військкоматів, ‒ пише Буг.

«Останнім часом почастішали випадки використання військовими комісаріатами такої форми виклику призовників або військовозобов’язаних до військкоматів як оголошення, що публікуються в газетах, оприлюднюються на сторінках інтернет-видань або розміщуються в громадських місцях. В оголошеннях зазвичай зазначаються прізвище, ім’я, по батькові призовників, досить часто вказується їхні рік народження та адреса проживання», – каже пані Лутковська.

Такі відомості про особу є персональними даними, обробка, зокрема збирання, зберігання та поширення яких повинні здійснюватися з дотриманням Закону України «Про захист персональних даних».

«Розміщення у будь-якому вигляді в засобах масової інформації та в громадських місцях списків запрошених до військкоматів і тих, хто ухиляється від призову, не передбачено жодним чинним нормативно-правовим актом і становить порушення низки вимог положень Закону України «Про захист персональних даних». Більше того, такі дії з боку як працівників військових комісаріатів, так і засобів масової інформації містять ознаки правопорушення, передбаченого статтею 188-39 КУпАП, а саме – недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них або порушення прав суб’єкта персональних даних», ‒ коментує ситуацію юрист.

Як пояснили працівники видання «Наше місто», до їхньої редакції надійшли листи від нововолинського військкомату, а також лист із Волинської облдержадміністрації із проханням посприяти райвійськкомату у розміщенні інформації з вмістом персональних даних для покращення показників району у мобілізації. Журналісти стверджують, що правозахисник, з яким вони консультувалися, сказав, що така публікація ‒ цілком законна.

IMG_9808-1024x683 IMG_9809