Майже 9% волинян «обезгазили»

Уже 4 місяці поспіль не відбуваються спеціалізовані аукціони з продажу скрапленого газу для потреб населення.

Останній спеціалізований аукціон відбувся 25 березня 2015 рок, – повідомили у прес-службі ПАТ «Волиньгаз».

Підприємство закупило тоді 168 тон і повністю реалізувало для споживачів упродовж квітня-травня, в основному серед жителів сіл не газифікованих районів

«В області зростає соціальна напруга, але ще більша проблема у тому, що люди змушені самостійно вирішувати питання забезпечення скрапленим газом своїх господарств. Споживачі  їдуть заправляти балони на автозаправках, а це може призвести до нещасних випадків. Ми готові відновити постачання скрапленого газу у будь-який момент, аби тільки був проведений аукціон», – розповів Голова правління ПАТ «Волиньгаз» Мирослав Коротя.

У 2014 році на обліку ПАТ «Волиньгаз» перебувало 85,6 тисяч газобалонних установок на території Волинської області. За період 2014 року підприємство реалізувало 1,3 тисячі тон скрапленого газу для потреб населення. На сьогодні Волинський обласний газонаповнюючий пункт перебуває у скрутному фінансовому стані через повну зупинку виробництва і близький до повного закриття.

Довідка: Відповідно до постанови КМУ від 16.04.2014 р №570 «Про реорганізацію та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу» та затвердженого нею відповідного Порядку, скраплений газ, придбаний підприємствами на спеціалізованих аукціонах, реалізовується виключно населенню для забезпечення комунально-побутових потреб.