Луцькі депутати вирішували долю забудови на Чорновола

У Луцьку на вулиці Чорновола ТзОВ «Казкова оселя» хоче будувати багатоквартирні будинки. Проте проти цього протестує частина мешканців прилеглих будинків.

Питання про надання згоди управлінню капітального будівництва Луцької міської ради на передачу в суборенду ТзОВ «Казкова оселя» орендованої земельної ділянки для цього будівництва віршували під час сесії міськради у середу, 29 липня.

Депутат Павло Данильчук закликав не підтримувати таке рішення, доопрацювати його та винести на наступну сесію. За його словами, там не дотримано багато вимог щодо будівництва, зокрема не проведені громадські слухання. Хоча він визнав, що на території таки треба провести благоустрій.

Андрій Осіпов зазначив, що треба спочатку чітко затвердити межі прибудинкових територій, щоб нове будівництво «не залазило» на них. Сергій Сівак зауважив, що там ‒ одна із зелених зон Луцька, а тому не варто розміщувати забудови на «останніх» ділянках земельних насаджень в місті.

Надання ділянки підтримав Анатолій Бірюков, бо варто подумати і про людей, яким немає де жити. Депутат Володимир Никитюк заявив, що для будівництва вже затверджені всі необхідні документи та дотримані процедури, тому відмовляти немає підстав. А ділянку не продавали, бо забудовник просто збудує та продасть квартири, а потім їх міська рада віддасть ОСББ, яке створять люди.

Представник мешканців відзначив, що це зелена зона, тому краще там не будувати, а облаштувати дитячий майданчик. Також він вважає, що нині у 55-у мікрорайоні вже і так надто щільна забудова, а також на таку кількість людей не розрахована інфраструктура.

Представник забудовника Павло Павлюк заявив, що може документально підтвердити законність будівництва та облагородження цих територій. Також він звинуватив активістів «Народного контролю», які домагаються відтермінування будівництва, у піарі напередодні виборів.

Виступали й мешканці прилеглих будинків, які підтримують забудову. Основний їхній аргумент: забудовник ТзОВ «Казкова оселя» обіцяє облагородити цю територію, адже там наразі нібито лише чагарники. Вони нагадали, що засновником ТзОВ «Казкова оселя» є Андрій Покровський, який вже успішно облагородив береги Сапалаївки біля «Сіті-парку».

У підсумку проект рішення підтримали, «за» ‒ 29.