Луцькі депутати хочуть усунення із посади судді Ковтуненка

Депутати Луцької міської ради прийняли рішення щодо неправомірності перебування на посаді судді Луцького міськрайонного суду Віталія Ковтуненка.

Таке рішення прийняли під час сесії у середу, 29 липня.

Депутати звернулися до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, заступника Генерального прокурора України Давіда Сакваралідзе, Міністра юстиції України Павла Петренка, голови Вищої атестаційної комісії суддів. Вони просять «розглянути питання про відсторонення судді Ковтуненка В.В. а також інших згаданих суддів, від займаних посад у зв’язку із недовірою до їхньої діяльності у міської громади».

Під час сесії закликати депутатів підтримати проект рішення прийшли нардепи Ігор Лапін та Ігор Гузь.

Гузь розповів, що не має права тиснути на міську раду, але депутати мають знати, що для нього Ковтуненко – «подонок», бо засудив його та інших активістів за перевернутий портрет Януковича та «штурм ОДА» до домашнього арешту, зокрема і Майю Москвич. Тому він закликав підтримати таке рішення, хоча воно носить рекомендаційний характер, бо це думка лучан.

Ігор Лапін відзначив, що рано чи пізно Ковтуненка покарають за винесення завідомо неправомірних рішень. «Ковтуненко дискредитував себе не лише як особистість, як чоловік, а й як суддя», ‒ зазначив він. Тому закликав підтримати таке рекомендаційне політичне рішення, а конкретне рішення щодо долі Ковтуненка будуть приймати на центральному рівні.

Депутат міськради Павло Данильчук також підтримав проект рішення, бо нині через таких людей система влади в країні не змінюється. Він вважає, що таке рішення міськради має бути «по всіх старих кадрах». Також підтримав звернення секретар міськради Сергій Григоренко, адже Ковтуненко, мовляв, себе морально дискредитував.

Богдан Шиба також підтримав проект рішення, а ще нагадав про інших «кадрів», яких досі не притягнули до відповідальності, зокрема Олександра Терещука.

У тексті звернення судді згадують про найбільш одіозні вчинки Віталія Ковтуненка, зокрема розгляд справ щодо луцьких євромайданівців та винесення рішень про їхній домашній арешт. Також згадали про те, як родина Ковтуненка «анексувала» будинок у селі Липини Луцького району.

Нагадаємо, активісти разом із господарем Ольгою Таран влаштували там акцію 19 травня

У підсумку «за» проголосували 36 депутатів.