Яценюк і два міністри в Луцьку: як це було-2

У Луцьку побували троє урядовців – Яценюк, Аваков і Петренко. Репортер ВАРу Василина Боруцька розповідає про що говорили посадовці, а фотограф Павло Березюк ділиться світлинами з заходів за участі гостей з Києва.

*******

Вже о пів на десяту 28 липня біля Центру надання адміністративних послуг зібралося багато журналістів, поруч “прогулювались” правоохоронці. Зупинялися і випадкові перехожі. І хоч у ЦНАПі прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та міністра юстиції Павла Петренка чекали лише через годину, жіночки,що стояли обабіч, твердо вирішили дочекатися та побачити «живого міністра».

Урядовці в супроводі міського голови Миколи Романюка та губернатора Володимира Гунчика прибули до ЦНАПУ без запізнень. Поспілкувавшись на сходах з пересічними відвідувачами, міністри увійшли всередину. Директор Луцького ЦНАПу Лариса Карп’як презентувала високопосадовцям центр та розповіла, що до ЦНАПУ звертаються близько 800 відвідувачів щодня.

Тим часом працівники продовжували обслуговувати клієнтів, яких, щоправда трохи дивувала велика кількість журналістів та ажіотаж навколо високопосадовців. Арсеній Яценюк зауважив, що приміщення трохи замале.

Натомість Романюк розповів, що вже найближчим часом додадуть більше електронних послуг. Яценюк схвалив таку ідею. Тим часом Лариса Карп’як продемонструвала адміністративний термінал, який дозволяє в режимі онлайн ознайомитися із послугами, отримати бланки заяв тощо. Заступниця міністра юстиції Наталія Севастьянова показала переваги нововведень, які планують запровадити в ЦНАПах по всій Україні.

Зокрема, серед новинок – спрощення реєстрації карток. Для цього буде потрібно заповнити документ з однієї сторінки, який можна буде заповнити онлайн, або надіслати поштою. Завдяки новій системі відвідувачі також зможуть дізнатися відповіді на свої запити.

Арсеній Яценюк підсумував, що комплексна реформа дозволить вирішити проблему з корупцією у сфері реєстрації. «Це наша послідовна політика», – зазначив прем’єр, додавши, що держава має служити народу, а не навпаки. Боротьба з корупцією, за його словами, полягає у мінімізації та спрощенні ролі державних службовців. Завдяки автоматизації процесу зникнуть «лазівки» для нечесних людей. «Комп’ютер хабарів не бере», – додав Яценюк.

Нововведення при реєстрації дозволять «передати повноваження вниз», що буде одним з аспектів децентралізації. До того ж, у жовтні до всіх реєстрів буде відкрито доступ відповідним структурам, тому тепер від людей не будуть вимагати довідок, бо вони будуть доступні в електронному режимі. Кожен зможе роздрукувати довідку, і вона буде дійсна навіть без мокрих печаток.

Наприкінці Яценюк привітав Луцьк і усі ЦНАПи, та нагадав, що вони створені, щоб спростити життя людям.

Після півгодинної екскурсії делегація відправилася на Замкову площу, де вже вишикувалися бійці роти «Світязь» та зацікавлені перехожі. На площі вже були міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та головний поліцейський Києва Олександр Фацевич. На столику поблизу виблискували 14 медалей «За мужність».

Арсеній Яценюк виступив з вітальним словом. Він пригадав, що близько року тому він летів у літаку, в якому було троє бійців роти «Світязь», евакуйованих з Іловайська. «Хлопці, є хтось з тих, коли ми разом летіли в літаку разом з Дніпропетровська?» – спитав Яценюк. Бійці підняли руки. Прем’єр подякував їм від імені країни та своєї родини за те, що ті зі зброєю в руках не дали російським бандитам та терористам піти далі.

«Ви справжні Герої і справжні чоловіки, які знають, що таке честь, сила і які проявили мужність», – сказав Яценюк. Він додав, що до нового «спецназу» КОРД (Корпус оперативної раптової дії), про створення якого оголосили у Дніпропетровську, мають входити сам такі бійці, як «світязьці» та учасники війни на Сході України.

«Місце, хлопці, є для всіх. Ви це місце вибороли» – підсумував прем’єр. Міністр Аваков додав, що рота «Світязь» у Києві асоціюється з двома подвигами – Іловайським та Вуглегірським. Він пригадав, як бійці на чолі з Фацевичем приїжджали у МВС. «Ви були втомлені, але щасливі , що живі», – додав Аваков.

Фацевич, який тоді очолював спецпідрозділ, нині керує поліцією в Києві. Тому міністр делегував йому можливість оголосити нового командира підрозділу. «Те, що я став начальником управління патрульної служби міста Києві – це ваша заслуга, тому що ви достойно виконали завдання. Я керував вами, але це ваша заслуга», – сказав Олександр Фацевич. Він вважає за честь те, що був командиром такого підрозділу. Його бойові побратими зможуть стати кістяком КОРДу та патрульної служби.

Фацевич також додав, що йому було важко покинути батальйон, але на місце командира призначили бойового побратима – підполковника Сергія Козака, який пройшов Дебальцевський котел.

«З таким командиром, ви зможете виконувати завдання ще краще», – підсумував Фацевич та висловив сподівання, що скоро «Світязь» зможе стати повноцінним батальйонам. За особисту мужність та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України 14-х бійців нагородили медалями «захиснику Вітчизни». Медалі вручав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Присутні зустрічали нагородження бійців голосними оплесками.

«Ми послідовно далі проводимо реформу української національно поліції», – резюмував Яценюк, та розповів про майбутніх луцьких патрульних. Набір до патрульної служби розпочнеться 3 серпня та завершиться наприкінці серпня. У Луцьку буде 160 поліцейських, з яких сформують 20 патрулів. Запрацювати нова поліція має до листопада.

Аваков додав, що реформа МВС не обмежиться лише поліцією. «Буде новий спецназ, нові райвідділки, новий кримінальний блок, нові дільничі і цілому ви побачите нову якість». Старої міліції, яка «кришує та пригнічує», більше не буде.

Заступниця міністра Ека Згуладзе подякувала Луцьку «за Фацевича», та висловила сподівання, що з ним вдасться побудувати якісно нову систему.

«Патрульна поліція демонструє, що ми даємо можливість рости простим Героям – хлопцям, які на ділі показують, що люблять свою країну та готові для неї працювати», – додала Згуладзе та повідомила, що лучан тренуватимуть канадські та американські інструктори. Запрошують до співпраці і польських колег.

Фацевич ж додав: дуже радий, що поліція з’явиться в рідному місті. За його словами, луцькі патрульні приїжджатимуть на стажування до Києва. Високопосадовці запросили усіх активних лучан подавати заяви, щоб стати патрульними. Вони вважають, що ніяка реформа не пройде без підтримки народу, тому попросили волинян сприяти утворенню нової поліції.

Після офіційної частини прем’єр, міністри та головний поліцейський фотографувалися з усіма охочими, а далі вирушили на екскурсію до Луцького замку. Арсеній Яценюк пішов та купив вхідні квитки «на всіх». Студенти, які саме були на екскурсії, фотографувалися з «урядовим десантом» та робили фото «на фоні» прем’єра. Працівники замку провели екскурсію у картинній галереї та у Церкві Івана Богослова.