Волинь: на гепатит перевірили понад сотню військових

На Волині діє проект безкоштовної перевірки учасників війни на Сході на вірусний гепатит С. Перевірилися наразі 103 ветерани.

Про результати акції йшлося 28 липня під час брифінгу, – пише Волинський інформаційний портал.

Голова правозахисної фундації «Мавіком» Мар’яна Сорочук розповіла, що 28 липня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Цього року Глобальний фонд боротьби з ВІЛом, туберкульозом та малярією додав до переліку найнебезпечніших хвороб ще й вірусні гепатити.

Тож в областях України стартував проект, у рамках якого з 24 до 28 липня бійців тестували на вірусний гепатит С. До слова, військові, які перебували у зоні бойових дій, потрапляють у групу ризику зараження, адже можуть підхопити гепатит при пораненнях, переливаннях крові.

Так, у дніпропетровських шпиталях кожен третій боєць хворий на гепатит. На сьогодні перевірку пройшли 103 особи. Тести не виявили жодного випадку захворювання на гепатит. «Це тішить, проте 103 особи в порівнянні з кількома тисячами учасників АТО – це кравпя в морі», – зауважила Мар’яна Сорочук і додала, що, якщо будуть охочі пройти перевірку, акцію продовжать до кінця цього тижня.

До слова, перевірку пройшли всі бійці, які перебувають у Луцькому гарнізонному військовому госпіталі, обласному госпіталі ветеранів війни та обласній психіатричній лікарні. Також воїни отримають бланки знижок у лабораторії «Сінево». Варто зауважити, що Міністерство оборони планує закуповувати тест-системи для огляду військових.