Влада піариться на вдові добровольця, -ЗМІ

Історія вдови добровольця з Волині, яка не може отримати допомоги від держави, тягнеться вже майже рік. Досі жодних реальних дій ані на обласному рівні, ані на рівні держави молода жінка з двома малолітніми дітьми не дочекалася.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Стояв до кінця, аби біда не дійшла до його дітей

«Під час останнього бою Микола Королько побачив, як із якогось підвалу під осколки та кулі вилізли двоє дітей. З ризиком для життя він урятував їх від смертельної небезпеки. І того самого дня сказав побратимові Кирилові Сергеєву: «Я стоятиму тут до кінця, щоб така сама біда не прийшла до моїх дітей!» ( Урядовий кур’єр, 4 червня)

7878787878

Микола Королько загинув влітку минулого року. Вже після трагічної звістки заговорили про те, що вдова може не отримати грошової допомоги від держави, оскільки волинянин пішов воювати добровольцем в батальйон «Айдар», а загинув за день до вступу в силу Закону «Про мобілізацію». Натомість, вдова має документи, які засвідчують, що її чоловік Королько Микола Петрович з 24 червня минулого року знаходився на добровільних засадах на військовій службі у військовій частині ПП В0624 відповідно до пункту 2 частини 4 статті 2 Закону України “Про часткову мобілізацію” від 06.05.2014 р. № 454/2014, що своїм підписом затвердив командир цієї військової частини, підполковник С.П. Мельничук.

4565656565

Добровольця не визнають військовим

Документів виявилося недостатньо. Боротися з бюрократичною машиною Валентині довелося самостійно. Жінка зібрала цілу гору довідок, її «ганяли» у СБУ, в Нацбанк та оформити документи на пенсійне забезпечення двох малолітніх дітей їй так і не вдалося.

Уся проблема в тому, що держава не визнає військовим чоловіка, який поклав життя за Батьківщину.

78787878787

Нагадаємо, на вимогу сім’ї Королько до департаменту фінансів Міністерства оборони України відправили запит про надання разової грошової допомоги сім’ї загиблого. «У допомозі відмовили, оскільки комісія департаменту не знайшла підтвердження того, що Микола Королько проходив військову службу. Також на вимогу сім’ї військовий комісаріат подав документи у пенсійний фонд на призначення пенсії дітям сиротам. Але для її оформлення був потрібен грошовий атестат, довідка за 24 місяці про грошове забезпечення, витяг з наказу про звільнення з військової частини.

Як йшлося у публікації, батальйон «Айдар», в якому служив загиблий, він стояв на забезпеченні Полтавського обласного військового комісаріату. Відповідно у комісаріат надіслали запити про надання необхідних довідок. На що прийшла відповідь, що Миколи Королька немає у списках військової частини. Тож виробити пенсії дітям також не вдалося.

Помилка «зверху»

Днями на сайті Волинської ОДА з’явилася інформація про те, вже найближчим часом родина загиблого бійця отримає гарантовану державою грошову компенсацію у розмірі 609 тисяч гривень. У цьому вдову запевнив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, перебуваючи з робочим візитом у Камінь-Каширському районі. Утім інформація про те, що сім’я загиблого добровольця, який служив у батальйоні «Айдар», Миколи Королька із Камінь-Каширського району отримає державну допомогу – випадковість, бо в Адміністрації Президента досі не перевірили, що Микола не числився в батальйоні офіційно. Про це в мережі писала столичний волонтер Ірина Якуніна.

«Коли подали документи для нагородження в АП, там не перевірили, що Микола не числився в батальйоні офіційно. А раз нагородили, зворотної дії немає, тому й стали такими поступливими і після чергового відвідування вдовою Валентиною МОУ, все це швидко оформили. Але це не означає, що Валя все отримала. Зверху мають сформувати списки, потім їх підписати, поставити в чергу на виділення коштів. Коли з’являться гроші, їх перерахують на спецрахунок в комісаріат, а потім на рахунки родичів», – пояснює волонтер.

Окрім того, наголошує волонтер, єдине, що зробила обласна влада – виділила юриста, аби той допоміг у судовому процесі. Проте й ця допомога виявилася радше – спробою.

Спроба допомогти чи імітація допомоги

Нагадаємо, у січні вдові, яка за півроку, об’їздивши усі інстанції, але так і не отримала жодної компенсацію за втрату годувальника, у Волинській ОДА порадили судитися. Мовляв, це єдиний спосіб добитися правди. Більше того, уже був прецедент позитивного вирішення подібної справи через суд у Запорізькій області. Тому, надія таки була.

Окрім того, як завзято переконував губернатор, юристи допоможуть підготувати вдові всі необхідні документи та звернутися до суду, щоб отримати кошти.

Проте на практиці вийшла не настільки втішна картина – суд відбувся лише через 5 місяців, його переносили декілька разів, а адвокат, призначений губернатором, на засідання так жодного разу і не з’явився. Як виявилося, для присутності правозахисника, вдова повинна була підписати додаткові документи.

«Засідання суду переносилося кілька разів через те, що позовну заяву написали з помилками. Призначений обладміністрацією адвокат жодного разу не з’явився в суді! Виявляється, Валя повинна була підписати ще якісь договори для того, щоб адвокат був присутній у суді! Володимир Гунчик просто виділив юриста, який зробив запити і все! Боротьба в судах ще триває, оскільки МОУ подаватиме апеляцію», – пояснює волонтер Ірина Якуніна.

Висновок чи вирок

Двоє маленьких дітей залишилися без батька, молода дружина втратила коханого, лишившись без чоловічої підтримки. Вини 26-річного Героя, який віддав за Батьківщину своє життя, немає. Він лише захищав свою країну, хотів, аби його діти мали мирне небо. За рік вдова так і не отримала допомоги. Одні обіцяють, інші відхрещуються, мовляв, – не передбачено. Однак боротьба в судах ще триває.