У Луцьку затримали п’яного «нациста»

Група швидкого реагування волинської “Самооборони” затримала у Луцьку молодика, який поділяє нацистську ідеологію.

Про це в Facebook пише Олександр Ніколайчук.

Публікуємо його допис без змін та правок:

26-07-2015 під час нічного патрулювання вулиць міста здійснювали об’їзд проблемних нічних “точок”. Близько 4:15 відвідали одне з таких місць. Зупинка громадського транспорту “40-й квартал”. Там завжи людно вночі, бо магазин “ЛюВіНа” продає не лише каву та харчі, а й заборнений до продажу у цей час у місті засіб відпочинку для народу – “алкоголь у чорні пакетики”.

Шумна компанія із чоловік шести-семи. Набір стандартний. Горілка, пиво, добірний мат. Ми ніколи не переслідуємо мети покарати порушників, завжди намагаємося достукатися до сумління. Адекватні люди на зауваження реагують, навіть перебуваючи напідпитку. Неадекватні розпочинають з’ясовування відносин. Присутні “відпочиваючі” відосяться до другої категорії. Отже, слово за словом.

Виявляємо найактивніших, щоб морально нейтралізувати групу. Особливу увагу привертає цинічно нахабний та напрочуд самовпевнений молодий чоловік. Про словесну перепалку оповідати не буду, хоча товариші-собутильники потихенку “розсмокталися”. Юнак емоційно болісно відреагував на мою фразу “ти можеш бути білою людиною, можеш мене почути?”. Й активно почав доводити, що він БІЛА ЛЮДИНА. Хіба нам всім цього не видно? Його аж пересмикувало. Дістав мобільний, щоб зателефонувати. Заставка приголомшила.

Мельников Дмитро Леонідович, 23 роки.

Запитання: “Що означає нацистська свастика на заставці у телефоні?”

Відповідь: “Це моя ідеологія. Вона означає, що я не хочу робити і не роблю.”

Доводжу усім до відома, що санкція ч.1 ст.436-1 КК України передбачає відповідальність у вигляді обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої. Зміни внесено до КК згідно норм Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” від 09.04.2015р.

Попри те, що закінчилися бланки для складання протоколів про адміністративні правопорушення, правоохоронці Луцького МВ УМВС України у Волинській області після декількох хвилин наради вирішили таки скласти протокол на порушника громадського порядку. Крім того, слідчий міськідділу відібрав пояснення у Дмитра щодо його дій з публічного використання нацистської символіки. Мобільний телефон до понеділка залишився у міліції. До прийняття рішення.

Сподіваюся, що за фактом порушать кримінальну справу проти “нацика”. Хоча можливий й інший сценарій. Як часто буває “закриють очі” на злочин. Практика доведення таких справ до суду, як і прийняття рішень судами, відсутня. Отже, доведеться напружуватись, а це мало хто із міліціонерів полюбляє. (Вибачайте за прямоту). Згодом черговий наряд ГШР “Самооборони Волині” відвіз молодого чоловіка у наркодиспансер на освідування на визначення ступеня сп’яніння.

PS. Один із наших хлопців “звідти” прокоментував, що “там” люди, що сповідують ідеологію нацизму, з особливою жорстокістю катують українських солдат…

PPS. Може б хто “виховав” магазин “ЛюВіНа” по-людськи, бо “згідно чинного законодавства” не вдається. Він належить до когорти тих, що заслуговують на покарання. То Вам багато хто із 40-го підтвердить. Нам якось статус охоронців громадського порядку не дозволяє, а на ситематичні зауваження не реагує.