Шоста хвиля мобілізації ‒ план не виконали навіть на чверть

На Волині триває шоста хвиля мобілізації, але до виконання планових показників ще далеко – оповіщено лише 46% військовозобов’язаних, до центрів навчання та підготовки доставлено 28% військовозобов’язаних та 13% техніки.

Про це повідомив 27 липня під час оперативної наради в.о. Волинського обласного військового комісара Роман Кулик.

Він розповів, що план з мобілізації військовозобов’язаних виконаний на 28%, техніки – на 13%. Прийняли рішення залучати техніку зі складів шляхом евакуації її до ремонтних підприємств. Також продовжують відновлення техніки 14-тої бригади.

Станом на сьогодні відновлено 8 одиниць, ще три перебувають на завершальній стадії ремонту. Військовий комісар повідомив райони, де з мобілізацією впоралися найгірше ‒ це Старовижівський, Камінь-Каширський, Шацький, Ратнівський райони та місто Ковель. Тут досягли лише до 10% від плану.

Водночас, мобілізаційні показники покращилися у Любомльському, Роожищенському та Луцькому районах. Стабільно високими залишаються показники у Горохівському, Локачинському та Маневицькому районах.

«Низькі показники – результат низького рівня роботи. На сьогодні оповіщено лише 46%, що не достатньо для виконання мобілізаційного завдання», ‒ зазначив Роман Кулик. Він додав, що райони з низькими показниками мобілізації не вживають заходів для виправлення ситуації. Тому Роман Кулик попросив голів РДА і міст «взяти це питання на контроль».

Водночас серед мобілізованих 43% обмежено придатні. Водночас він відзначив, що у військкомати звернулися 24 добровольці. В розшуку нині знаходиться 10 165 військовозобов’язаних. На сьогодні накладено 132 адміністративні стягнення та 12 матеріалів для порушення кримінального провадження.