Луцькі політпідсумки: 20 – 26 липня

Про політпідсумки. У цих публікаціях ми збиратимемо найцікавіші політичні події тижня та аналізуватимемо їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, ми, як і більшість лучан, можемо не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробуємо пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

У сьогоднішніх політпідсумках йтиметься про спробу повернення сина скандального посадовця у владне крісло, піар на головному полісмені Києва та інше.

******

Незрозумілі процеси відбуваються у волинському осередку ДУКу, яким є третій запасний батальйон. Позаминулого тижня один з бійців ДУКу В’ячеслав Бакулін попросив себе не пов’язувати з батальйоном. Мовляв, вони окремо, я – окремо.

Цього тижня щодо керівника третього батальйону з’явилася майже скандальна інформація. Керівник нововолинський “правосєків” Андрій Фафлей фактично підтвердив, що керівник батальйону Віталій Ковальчук допомагає просунути Романа Колісника на посаду в управління лісомисливського господарства.

Реакція не запізнилася. За два дні стало відомо, згідно із наказом Ковальчука, Фафлея виключили з рядів батальйону за «недотримання дисциплінарного статуту, що суперечить моральним принципам та неписаним правилам поведінки у лавах організації».

Що це? Самоочищення чи внутрішня боротьба за владу? Побачимо згодом.

******

Стара гвардія, цього разу в обличчі Богдана Колісника, знову спробувала прорватися у владні крісла. Богдан Іванович відрядив на посаду заступника керівника обласного управління свого сина Романа: його відрядили на стажування в управління.

Щодо цього кадрового рішення революціонери підняли гамір позаминулого тижня, а в понеділок були в столиці. Тут вони влаштували пікет, який завершився зустріччю з урядовцями. А згодом з’явився наказ про скорочення стажування Колісника.

Щоправда тепер незрозуміло, чи може Колісник після короткого стажування йти на посаду в управлінні, але очевидно, що таке призначення спровокує на Волині обурення громадськості.

До слова, 28 липня з громадськістю будуть обговорювати вже призначеного на посаду керівника Волинської митниці Дмитра Якобчука. Вірю в те, що на слуханнях до нього будуть претензії і зауваги немає, як і в те, що ці претензії та зауваги не матимуть ніякого ефекту. Цей захід організовують більше для “галочки”.

******

А ще в Луцьку організували “танці на Фацевичеві”. Секретар міської ради Сергій Григоренко запропонував, щоб цьогоріч звання “Почесний громадянин Луцька” дісталося керівнику поліції Києва Олександру Фацевичу (на фото). З якоїсь радості цю ідею погодив міський голова Микола Романюк.

Труднощі в секретаря почалися в комісіях, коли депутати обговорювали цю пропозицію. У кожній комісії були депутати, які щонайменше висловлювали подив. Мовляв, Фацевич надто молодий для такого звання, а “новолучанин” Ігор Поліщук заявив, що це піар мера.

А керівник “молодіжки” Павло Данильчук зробив хід конем, який, мабуть, знайде підтримку в більшості колег. Він запропонував зробити “почесним лучанином” айдарівця Сергія Шостака, який загинув 27 липня 2014 під час боїв за містечко Лутугіне на Луганщині.

Думаю, таку ініціативу підтримають і більшість лучан.

******

Також на тижні, що минув звітував про рік роботи голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчикхвалився місцями в рейтингу та обіцяв не відставати від Саакашвілі. Громаді особливо сподобалося останнє. Всі з нетерпінням чекають, коли він буде вичитувати прокурорів, на екскаваторі зруйнує забудови біля Світязя або ж принаймні реформує роботу облдержадміністрації.

******

ЧТИВО ТИЖНЯ:

Чтиво тижня сьогодні буде неполітичним, хоча й нотками “великої гри”. 31 липня починається дев’ятий “Бандерштат”. Ось вам інтерв’ю з один з організаторів фесту Сергієм Мартинюком.

P.S. Найобговорюванішою подією тижня була стрілянина в Шацьку. У цю публікацію вона не потрапила, бо є результатом бізнес-розборок. Але її політичне майбутнє більш ніж очевидне. Зокрема, щодо цих подій формується лінія протистояння Столяр-Товстенюк.

А поки погляньте на відео подій, які могли стати повторенням Мукачевого.

 

Підготував Анатолій КОТЛЮК