Луцьк: люди протестують проти будівництва під вікнами

У Луцьку частина мешканців будинку на вулиці Чорновола не бажають бачити по сусідству три багатоповерхівки, які хочуть звести над самою річкою Сапалаївкою. Причиною свого рішення називають побоювання зсуву ґрунту та руйнації прилеглих будинків, адже нині на місці майбутнього будівництва – болото.

Про це стало відомо під час зустрічі місцевих мешканців, представників фірми-забудовника та активістів «Народного Контролю» сьогодні, 27 липня, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Забудовником є ТОВ «Сучасний Дім Плюс» (засноване лише в листопаді 2014 року), одним з власників якого, згідно з інформацією видання «Під прицілом», є бізнесмен Андрій Покровський, який свого часу забудовував річку Сапалаївку поблизу Київського майдану, де нині розміщений торговельно-розважальний комплекс «Сіті-Парк». Земля, на якій планують зводити багатоквартирні будинки (а це три ділянки), раніше була у приватній власності під цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд» (тобто, фактично, присадибна ділянка).

IMG_1136w

Проте, як розповів юрист ТОВ «Сучасний Дім Плюс» Павло Павлюк, забудовник звертався за зміною цільового призначення до Луцької міської ради – там клопотання задовольнили. Проте, згодом прокуратура міста Луцька подала скаргу на це рішення, назвавши його незаконним. Суд став на бік прокуратури, а тому зміну цільового призначення відмінили. Після чого Луцька міськрада звернулася до Львівського апеляційного суду, який, все ж, постановив – зміна цільового призначення цілком законна.

IMG_1140w

Нині це рішення знову намагається оскаржити прокуратура, але воно поки має законну силу. Натомість, згідно з інформацією публічної кадастрової карти України, вказана ділянка все ще не змінила свого цільового призначення.

123123123sssw

Більше того, ТОВ «Сучасний Дім Плюс» для забудови хоче отримати ще одну ділянку, поруч з наявними трьома. Нині вона перебуває у комунальній власності міста, проте, під час минулої сесії Луцької міської ради цю ділянку з цільовим призначенням «для багатоповерхової забудови» віддали в оренду Управлінню капітального будівництва. Але, зі слів активіста «Народного Контролю» Михайла Шелепа, під час чергової сесії 29 липня її хочуть передати в суборенду фірмі, яка є близькою до співвласника забудовника ТОВ «Сучасний Дім Плюс» пана Покровського.

Юрист фірми-забудовника Павло Павлюк пояснює, що обурення місцевих жителів даремне, адже, з його слів, вони лише виграють від побудови декількох багатоповерхівок по сусідству з ними. Мовляв, схожий досвід облаштування рекреаційної зони вже є, тому забудовник хоче повторити сценарій з «Сіті-Парком» і на об’єкті на вулиці Чорновола:

«Тут гарантовано розчистять русло річки, облаштують рекреаційну зону. Я, так само, як простий мешканець конкретного району зацікавлений, щоб поруч зі мною світилось світло, було чисто, плавали качки, гуляли діти і катались на роверах. Якщо ви бачили, що було там, де був «Сіті-Парк», то знайте – за цим проектом стоять ті самі люди, і в них підхід такий самий, як і з «Сіті-Парком».

IMG_1090w

Місцеві жителі стверджують, що свої квартири вони купували «з видом на парк», а тому не хочуть, щоб під їх вікнами зводили будівництво. Але в таких поглядах одностайні не всі. Зокрема, дехто з мешканців нарікає, що за 10 років люди так і не зорганізувались для того, аби хоч якось прибрати берег Сапалаївки.

IMG_1135w

Мешканці приватного сектору, який знаходиться «по той бік» Сапалаївки переконують, що меліорацію тут розпочали не випадково – мовляв, готують місце під будівництво. А також нарікають, що місце навколо річки приємним для прогулянок можна назвати з натяжкою. Мовляв, тут часто збираються наркомани та пияки, гуляти там дітям теж небезпечно.

IMG_1143w IMG_1147w

Проте, як розповіла місцева жителька Любов Лещук, будуватись на такому ґрунті неможливо. З її слів, жодна установа не може гарантувати того, що будинок на схилі вистоїть та не завалиться.

«Це основне питання: ви маєте будувати два багатоповерхових будинки. Скажіть, яка установа дає гарантії того, що на тому схилі можна будувати такі будинки, і це не стане причиною осадків ґрунтів та їх зрушення? Проектна організація не дає жодних гарантій, ще не один проектант не згнив в тюрмі», – переконує жінка.

IMG_1123w

Отож, активісти стверджують, що будуть рекомендувати Луцькій міській раді під час наступної сесії не приймати жодних рішень щодо надання ще однієї ділянки поруч в суборенду для забудови.

«Це потрібно для того, аби детально все вивчити, провести громадські обговорення і приймати зважене рішення», – пояснює Михайло Шелеп.