Луцька «опозиція» хоче повернути скандальну котельню місту

Депутати Луцької міськради із групи «Новий Луцьк» хочуть, щоб котельню на Карбишева у Луцьку, яка опалює третину міста, повернули в комунальну власність.

Про це повідомляє ІА «Волинські новини».

Андрій Осіпов обурений тим, що третина тепломережі Луцька перейшла до іноземної компанії, а колишня «котельня Кропиви» банкрутує з мільйонними боргами. Він розповідає, що місто втратило одну з найбільших котелень, яку з рук у руки перепродали й тепер вона у власності, буцімто, фірми з офшорних зон.

«Справа в тім, що у нас є державне комунальне підприємство «Луцьктепло». Здається, у 2005-му році підприємство внесло котельню на Карбишева до статутного фонду ТзОВ «Східноєвропейської теплоенергеруючої компанії». Умовою внесення цього об’єкту було право повернути її. Тобто Луцька міська рада зберігала за собою право повернути її. Втім, сталося так, що разом з тією котельнею у приватні руки перейшло більше третини тепломережі Луцька. Такі дії спричинили енергетичну залежність міста від приватних рук. Окрім того, відбувається сумнівне відчуження майна громади. До тих пір, поки ДКП «Луцьктепло» було засновником «Східноєвропейської теплоелектрогенеруючої компанії», хоча б щось можна було контролювати. А зараз виявляється, СТК продала усе своє майно компанії, яка називалася «Західтег», що фактично є іноземною із офшорів. Тепер же з’явилася фірма «Текбаланс», якій чи то перепродали котельню, чи це та ж фірма, але перейменована – достеменно ніхто не знає. Але ж це було майном громади, як так?!», – каже Осіпов.

З його слів, Луцьк втратив корпоративні права на котельню, а від лучан приховали, що ТзОВ «Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія», розпродавши усе своє майно, стала банкрутом.

«Яким чином котельня, яку мали повернути громаді міста, перейшла в «руки» іноземній компанії? Одне з головних питань наразі – чи знали у підприємстві «Луцьктепло», що їхня компанія розпродала майно?», – запитав депутат.

Представник управління земельних ресурсів Луцької міської ради не змогла дати вичерпну відповідь.

«Ми не можемо дослідити від А до Я, кому це належало раніше, а тільки знаємо, чиє майно зараз», – пояснила представниця.

У зв’язку із ситуацією, яка склалася, профільна комісія рекомендувала раді, меру та виконкому розпочати процес повернення котельні у власність територіальної громади Луцька, а також направила звернення у юридичний відділу міськради, аби ті надали план щодо реалізації заходів впродовж 10 днів.