Родина волинського айдарівця нарешті отримає компенсацію

Родина загиблого в зоні АТО добровольця, який служив у батальйоні «Айдар», Миколи Королька з Камінь-Каширського району найближчими днями отримає компенсацію ‒ 609 тисяч гривень.

Перебуваючи з робочим візитом у Камінь-Каширському районі, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зустрічався із дружиною загиблого Валентиною, ‒ повідомляють у прес-службі Волинської ОДА.

Зауважимо, майже рік жінка не могла отримати одноразову грошову допомогу, й малолітнім дітям не було призначено пенсій, оскільки виникли проблеми з оформленням документів, які б засвідчували статус військовослужбовця.

Згодом, під час засідання ради оборони області Володимир Гунчик зауважив: той факт, що в Указі Президента України Миколу Королька названо солдатом, відіграє ключову роль та вносить ясність у ситуацію. Варто наголосити, що 27 червня 2015 року Указом Президента України Петра Порошенка № 365/2015 «Про відзначення державними нагородами України» солдата Миколу Королька за особисту мужність і високий професіоналізм, виявленні у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності  України, вірність військовій присязі, посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Тож Валентина Королько падала заяву до суду щодо визнання її чоловіка військовослужбовцем Збройних Сил України. 13 липня 2015 року відбулося засідання Камінь-Каширського районного суду Волинської області з розгляду справи. Днями Феміда винесла рішення: суд задовольнив заяву жінки та визнав її чоловіка військовослужбовцем Збройних Сил України, який загинув під час бойових дій у районі проведення антитерористичної операції.

«Хочу поінформувати щодо виплати одноразової грошової допомоги членам сім’ї загиблого Королька, який проходив службу у добровольчому батальйоні «Айдар», – наголосив т.в.о. військового комісара облвійськкомату Роман Кулик. – Щодо цього питання ми зверталися у департамент фінансів Міноборони. Отримали відповідь: військовослужбовці, які служили у добровольчих батальйонах та загинули, виконуючі бойові завдання, будуть вважатися такими, яких призвали по мобілізації і сім’ям виплатять одноразову допомогу».

За кілька днів родина камінь-каширського Героя-добровольця отримає належне.