Зубожіння: майже половина волинян вважають себе бідними

Кожних п’ять із одинадцяти волинських домогосподарств вважають себе бідними.

До заможних себе не віднесло жодне домогосподарство із опитаних, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини з посиланням на ГУ статистики у Волинській області

Згідно з даними вибіркового соціологічного опитування, яке здійснили органи державної статистики щодо самооцінки населенням рівня своїх доходів та економічних очікувань на майбутнє, більше половини домогосподарств Волині (53%) віднесли себе до небідних, але ще не представників середнього класу. Натомість п’ять з кожних одинадцяти – до бідних. До заможних не віднесло себе жодне домогосподарство (як і в цілому в Україні).

Щоб не відчувати себе бідними, кожне четверте домогосподарство області вважає, що грошовий дохід повинен становити від 2300 гривень до 3100 гривень на одну особу в місяць, кожне п’яте – від 4700 гривеньдо 5500 гривень, кожне п’яте-шосте – від 3900 гривень до 4700 гривень.

Розподіл домогосподарств за очікуваннями щодо змін їх матеріального становища засвідчив, що п’ять з кожних одинадцяти домогосподарств вважають, що їх матеріальний стан погіршиться, п’ять з чотирнадцяти – залишиться без змін, і лише одне з двадцяти чотирьох домогосподарств сподівається на покращення існуючого становища.