Як військові випробовували захисні конструкції, створені лучанином

На Рівненському полігоні військові обстріляли захисні конструкції, які мають назву габіони, аби перевірити їхню міцність.

Про це в Facebook пише творець конструкцій  директор ТзОВ «Західторгхліб» (КічкарівкаВіталій Бобир.

Публікуємо його допис:

Знайти місце де можливо гарно і швидко випробувати дані конструкції виявилося непросто через відсутність, як відповідного озброєння і оснащення так і через відповідні вимоги до полігону на якому це дійство мало відбуватися, тому тут я окремо хочу подякувати Руслану Теліпському, який познайомив з правильними людьми і звичайно Костянтину Зінкевичу, який дав контакти ще й правильно озброєних людей.

Я і офіцер швидко домовились про організацію заходу, тому наступного ранку я вже був на Рівненському полігоні. Чесно кажучи цього разу мене військові вразили наповал – зазвичай в них постійно чогось немає і чогось не вистачає: то фарби для трави, то палива для танка, то мізків для когось, але цього разу все було організовано на найвищому рівні, все було злагоджено, всі попереджені, а по периметру виставлене очеплення для запобігання НС. Єдина затримка була за будівельною технікою – екскаватором на пневмоходу, він дуже довго добирався до полігону.

За цей час я встиг познайомитися з нашими земляками – хлопцями з 14 бригади, порозмовляти з ними, почути історії їхнього життя, як вони тут опинилися і відчути їх настрій. В нашій рідній 14 бригаді виявилося дуже багато добровольців, з високим моральним духом і як виявилося дуже прямими руками, те що вони робили на полігоні просто вражало, не позаздриш мати таких ворогів. Хлопці дуже приємні і ми повинні їх підтримати. Звичайно я привіз хлопцям і нашої хлібобулочної продукції різного асортименту. Вони були приємно здивовані і не приховували радості – попри крики їхнього командира, який обіцяв посадити їх всіх на дієту через надмір підшкірного жиру) Я пояснив командиру, що це буде дико дивитися, коли хлібзавод привезе захисні конструкції і ні одного буханця хліба нащо він повеселів і погодився)

Ще через короткий час ми були на місці випробування, екскаватор в швидкому темпі наповнював габіони піском (*шкода що цей пісок не був втрамбований як слід, від цього також дуже сильно залежить результат), а зі всіх сторін почали сходитися різноманітні розрахунки та з’їжджатися техніка. Невдовзі всі були на свої позиціях.

Першими обстріл мали починати два розрахунки з РПГ-7 з відстані 300 метрів, потім один розрахунок з СПГ-9 на відстані 800 метрів, а після нього два розрахунки з ПТРК 9К111 «Фагот» з відстані 1000 метрів, далі на цій самій дистанції мав відстрілятися розрахунок зенітки ЗУ-23-2 а на десерт декілька пострілів з 100-мм протитанкової гармати МТ-12 «Рапіра». Ціллю були дві конструкції габіонів розмірами (ВхДхШ) 1400х3300х1100 мм кожна, з сірою та білою тканинами відповідно (*ці тканини були з різними фізико-механічними властивостями і методом виробництва).

Ми сфотографували габіони цілими останній раз і відійшли до першої вогневої точки. Після того коли гранатометники випустили по одній ракеті і почали далі заряджати свої гранатомети я відчув щось не ладне, я запитався чому далі продовжується обстріл, на що мені офіцер відповів, що той боєзапас який вони взяли – вони повинні обов’язково відстріляти. У двох розрахунків з РПГ-7 виявилося по 5 пострілів в кожного, в СПГ-9 – 6 пострілів, ПТРК «Фагот» 5 пострілів, в зенітників 6 каністр боєзапасу, а в артилеристів 5 снарядів.

В мене настрій різко змінився з оптимістичного на песимістичний,  а віра в те, що там щось залишиться після такої канонади була відсутня. Мало того коли РПГ-7 відстрілялися і почало працювати СПГ-9 – хлопці почали між собою сваритися. Хлопці з ПТРК кричали до СПГшників, щоб їм щось залишили, коли почали працювати ПТРК «Фагот» – почали чути лайку від зенітників, а коли почав працювати розрахунок зенітки, то артилеристи, які стояли далі всіх – нервово ходили по кругу, палили цигарки, чухали потилиці і постійно покрикували, питаючи скільки ще залишилось БК у ЗУ-23-2.

Зауважимо, що попри шквальний вогонь захисні конструкції вистояли.