Волиняни із «Чорного тюльпану» не припинили роботу

Місія «Чорний тюльпан» на Волині продовжує робити поодинокі виїзди за загиблими у війні хлопцями, хоча загалом організація призупинила роботу.

«Бо не можна отак взяти припинити, тому що є батьки. І ти розумієш, якщо не поїдеш, то ніхто не поїде», ‒ цитує керівника групи Олексія Златогорського Громадське радіо.

«Закінчилось, звичайно, фінансування. У нас є три постійної машини. Це два холодильники, які ми використовуємо в зоні АТО. Розумієте, там доріг нема, машини ламаються, постійні ремонти. Групам, які виїжджають, потрібні кошти на дорогу. Ми всі застраховані і йдуть відповідні платежі. Банально місія підтримується. Люди допомагають. Я не хочу сказати, що всім все одно. Керівник місії Ярослав Жилкін виділяє свої кошти. Якщо так прикинути, то 3 млн гривень витратили на діяльність «Чорного тюльпану». Якщо взяти наш статус, стосунки з владою, то ми не маємо ніякого статусу. І тут навіть питання не в особистому, що хтось хоче отримати учасника АТО», ‒ розповідає він.

Олексій Златогорський наголошує, що відсутність статусу перешкоджає роботі місії, оскільки виникає багато плутанини та проблем із документами. «Коли ми привозимо тіло з іншої сторони, ми оформлюємо певні документи. Оскільки ми не маємо ніякого статусу, ці документи знищуються. Таким чином ми не можемо ідентифікувати особу і втрачається сенс нашої роботи. Нам часом забороняють робити фотофіксацію. Зараз привозили в Нововолинськ кіборга і не дали мені його сфотографувати. Виявляється, що і в Дніпропетровську його не сфотографували військові. А єдине фото, яке зробили, це «Червоний хрест», коли під час передачі тіла нам в Донецьку вони були присутні. Це суто випадково, але такі моменти знову ж таки з ДНК, з оформленням, приводять до того, що руки опускаються», ‒ пояснює активіст.

Олексій розповідає про те, що з державної казни на «Чорний тюльпан» коштів немає.

«Єдине, що виділяється, це пальне. Причому це почалося в грудні. До того часу це теж було на наших плечах. Але це ініціатива офіцерів цивільно-військового співробітництва. Вони також їздять нашими машинами. Скажу велике дякую фонду «Новий Луцьк», який виділив нам кошти на новий рефрижератор, без якого б місія припинила свою діяльність. Хоча ми вже так активно не працюємо ще з квітня. Тоді, коли була велика спека, проблема з холодильником. Але він доставляє тіла з моргів по території всієї країни. Нещодавно до Луцька машина приїжджала», ‒ продовжує розповідь Златогорський.

Олексій Златогорський планує вирушати на Схід на початку осені.

Отож, всі, хто бажає допомогти волонтерам місії «Чорний тюльпан», можуть перерахувати кошти на картку Приватбанку:

ПАО КБ «Приватбанк», р/с 26 003 056 209 093
МФО 380 269
ЕГРПОУ 37 820 137
ВОО «Союз «Народная память», назначение платежа – Фонд поиска погибших на востоке Украины.

tyulpan_1 tyulpan_2