В активістів – претензії до керівника прес-служби Волинської ОДА

В активістів проекту «Слова і Діло» – претензії до керівника відділу інформаційної політики Волинської облдержадміністрації Світлани Головачук.

Активісти «Слова і Діла» планували проведення прес-конференції за участі голови ОДА Володимира Гунчика, де мали представити основні показники його відповідальності та безвідповідальності і проаналізувати діяльність загалом.

Попередньо, відповідний захід був погоджений з прес-секретарем керівника ОДА Світланою Головачук на п’ятницю, 24 липня. Однак далі – найцікавіше.

Спочатку прес-секретар Гунчика відмовила в участі губернатора, якщо захід буде проходити в прес-центрі «Волинь медіа», а серед спікерів будет один із відомих експертів Волині Михайло Шелеп. А потім, як стало відомо із соціальних мереж, прес-служба ОДА в терміновому порядку розіслала прес-анонс проведення прес-конференції щодо підсумків року роботи Гунчика, але не у п’ятницю, як було домовлено, а на середу 22 липня.

«Більше того, як з’ясувалось згодом, під час прес-конференції були використані матеріали «Слова і Діла», де Гунчика показали одним із лідерів за якістю виконання власних обіцянок. Запросити до участі в заході самих представників «Слова і Діла», як ви здогадались, прес-служба ОДА не захотіла», – кажуть автори проекту.

Як виявилось згодом, така дивна практика спілкування волинського губернатора з пресою та громадськістю спіткала не лише наших активістів, але й місцевих журналістів.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ГУНЧИКА І ДОСТУПНІСТЬ

Як розповів журналіст Андрій Лучик, спілкуватися з Гунчиком журналістам було важко ще за часів його роботи на автозаводі.

«З Гунчиком пресі спілкуватися важко. Можу із впевненістю сказати про це ще з часів його керівництва автозаводом. Усі запитання, які адресують до нього журналісти, він намагається перекласти на прес-службу (колись – автозаводу, нині – ОДА). Більше того, погіршилася ситуація із доступом до публічної інформації. За часів Бориса Клімчука цей механізм працював, як годинник. Нині маю досвід неправомірної, на мою думку, відмови у доступі до публічної інформації, що планую доводити в суді», – відзначив Лучик. Схожої думки й інші журналісти з Волині.

Активісти «Слова і Діла» не беруться оцінювати рівень відкритості Гунчика, однак ситуація, що склалася однозначно не додає авторитетності службам, що працюють в очолюваній ним ОДА, – кажуть вони.

Але справедливості заради слід сказати, що волинський губернатор за перший рік своєї діяльності таки дійсно увійшов до переліку тих, хто найчастіше дотримується власного слова і виконує задеклароване. Зокрема, за кількісним показником власних виконаних обіцянок Гунчик посідає 7 сходинку у рейтингу відповідальності губернаторів, тоді як за рівнем безвідповідальності аж 15.

Вище Гунчика за показником відповідальності очільник Херсонщини, Житомирщини, Закарпаття, Харківщини і Черкащини.

10540-1_uk_origin